Marmara Göz
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Ellidört Park

Suudi Arabistan umre ziyaretlerini askıya aldı

27-02-2020 10:40:55 - TÜRKİYE
Suudi Arabistan umre ziyaretlerini askıya aldı

Suudi Arabistan, koronavirüs salgını nedeniyle umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerini askıya aldığını duyurdu.

Hardal Burger Akyazı
Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı ülkeler, önlemleri sıkılaştırarak karantinalar uyguluyor ve festival, spor müsabakaları gibi insanların topluca durduğu etkinlikleri iptal ediyor.
 
Suudi Arabistan da umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerini askıya aldığını duyurdu.
 
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan ve resmi haber ajansı SPA'da yer alan açıklamada, ülkedeki uzman sağlık kurumlarının Kovid-19'la ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği belirtildi.
 
"ZİYARETLER GEÇİÇİ OLARAK ASKIYA ALINDI"
Söz konusu salgının önüne geçilmesi için Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) başta olmak üzere uluslararası örgütlerin ve devletlerin sarf ettiği çabaların destekleneceğinin kaydedildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sağlık otoritelerinin tavsiyesi ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan koruyucu tedbirler kapsamında, umre ya da Mescid-i Nebevi ziyareti için Suudi Arabistan'a girişlerin geçici olarak askıya alınmasına karar verilmiştir."
 
Açıklamada ayrıca, virüsün tehlikeli bir şekilde yayıldığı ülkelerden Suudi Arabistan'a turistik vizeyle girişlerin ve Suudi Arabistan ile Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyesi ülkelerin vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarında ulusal kimlik kartı kullanımının da askıya alındığı belirtildi.
UB Group

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazili 5 yıl önce2020-02-28 00:18:29

Çalışmak bilmeyen İrak, Suriye'de savasta herseyini kaybetmis muslumana bir kurus yardum etmeyen araplari çuvalla parayla beslerseniz olacağı bu. İbadet parayla olmaz. İbadet müslümanın müslümana sahip çıkmasıyla hukuku sağlamaklâ olur. Gosterisci umreciler sizi. korona olasicalar !!!

0
-0
Karasu, Kocaali ve Kaynarca'da denize girişler 3 gün yasaklandı
1 / 15
İstanbul Outlet

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

10 K Grup