Ramazan Bayramı
Beşkardeşler online alışveriş
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Parayla maske satışı yasak

06-04-2020 19:50:12 - TÜRKİYE
1204 OKUNMA | 2282 HİT
Parayla maske satışı yasak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Korona virüsü tedbirleri kapsamında bugün ikinci kez video konferans yöntemiyle toplandı.

Özgür Adımlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından açıklama yaptı.
 
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;
 
Parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler ücretsizdir. Salgın bitene kadar yeterli maske stokumuz vardır.
 
Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske ulaştırmakta kararlıyız.
 
Evlerimizden dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın 3 adım veya 2 metre mesafeden daha yakın bulunmamalarını önemsiyoruz. Her şehrimizde bulunan il hıfzıssıhha kurumları ile pandemi kurulları gerekirse ilave tedbirleri geliştiriyorlar.
 
Köy, mahalle, belde ve hatta ilçe düzeyinde kimi yerleri karantinaya alıyoruz. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız için Türkiye’nin her yerinde Vefa Sosyal Destek kurumları oluşturduk.
 
1 milyon 320 bin vatandaşımızın temel ihtiyaç taleplerini yerine getirdik. İlk, orta, yüksek öğretim öğrencilerimizin eğitimini internet ve televizyon yoluyla bu dönemi yürütüyoruz. Tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını sağlayarak insan hareketliliğini asgari düzeye indirmekte kararlıyız.
 
İnsan hareketliliğini asgari düzeyde indirmeye kararlıyız. İnşallah bu musibetten tamamen kurtulacağız. Test sayısında günlük 20 bini geçerek önemli bir eşiği daha aştık. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yok.
 
ATATÜRK HAVALİMANI’NA HASTANE
 
Atatürk Havalimanı alanını ve Sancaktepe’deki havaalanı kısmını bin odalı hastane yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz ve tamamıyla halkımızın hizmetine sunacağız
 
Ortaya çıkan her gelişme, karşımızdaki her türlü tehdide karşı alınması gereken tedbirlerin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.
 
ABD ve Avrupa’daki gelişmeleri takip ediyoruz. Covid-19 bulaşan hastalarımızın yurt dışı hikayesinin bulunması, bu ülkelerde önlem alınmadığının göstergesidir.
 
Her şeye rağmen Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar iyi bir yerdedir. Devlet böyle günler için vardır.
 
Sergilenen birlik, beraberlik ve dayanışma için şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal’in imzasıyla yayınlanan Tekalif-i Milliye emiriyle varını yoğunu ortaya koymuş bir milletiz.
 
Firmalara ve gerçek kişilere kredi ödemelerini asgari 3 ay ödemeleri için finansman desteği sağlıyoruz. Kredi geri ödemelerindeki süreyi 90 günden 180 güne çıkararak takip sürelerini uzattık.
 
Kredi garanti fonunun destek rakamını ve kapasitesini artırdık.
 
KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işyerine Haziran’a kadar banka kredi ödemelerini de erteleme imkanı sağlıyoruz.
 
TOPLANAN PARA 1.5 MİLYARI BULDU
 
Kampanya hesaplarında toplanan meblağ şu ana kadar 1 milyar 500 milyon TL’yi buldu.
 
2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başladık.
 
Asıl mücadele salgın sonrasında başlayacaktır.
 
Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bir Vatandaş 2 ay önce2020-04-08 04:59:05

Daha önce reklamını yapıp para kazanacsklardı. Ne oldu da böyle konuşuyorsun?

0
-0
Ak çarşı 2 ay önce2020-04-06 23:01:58

Sen dunyanin en iyi baskanisin rabbim seni korusun cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan

0
-1
İkinci dalga uyarısı
1 / 15
Murat Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama