Beşkardeşler online alışveriş
ETÇiM
Whatsapp iletişim
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Kadir gecesi evlerde ibadet ve dua ile ihya edildi

19-05-2020 23:37:41 - TÜRKİYE
350 OKUNMA | 658 HİT
Kadir gecesi evlerde ibadet ve dua ile ihya edildi

Vatandaşlar camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesinden dolayı Kadir Gecesi'ni evlerinde ihya etti

AKYAZI PANJUR
Diyanet İşleri Başkanlığının Coronavirus salgını tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara vermesinden dolayı Kadir Gecesi'ni camilerde ihya edemeyen vatandaşlar, geceyi evlerinde ibadet ve dua ederek ihya etti.
 
İslam alemi, bu yıl Ramazan ayını yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler ve tedbirler kapsamında teravih namazı, mukabele, toplu iftar ve sahur gibi bu ayın birçok güzelliğinden mahrum geçirdi.
 
Her Ramazan ayında tıklım tıklım olan camiler, bu yıl Covid-19 nedeniyle Miraç ve Beraat Kandili'nde olduğu gibi bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'nde de boş ve öksüz kaldı. Sakaryalılar, önceki kandillerde olduğu gibi Kadir Gecesi'ni de ailece evlerinde ihya etti.
 
Her Kadir Gecesi'nde kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuk demeden 7'den 70'e camilere akın eden ve bu mübarek geceyi camilerde ibadet ve dualarla sabah saatlerine kadar ihya eden vatandaşlar, bu yıl ise camilerin Covid-19 salgını nedeniyle kapalı olmasından dolayı geceyi evlerinde ihya etmek zorunda kaldı.
 
Kur'an-ı Kerim'in indirildiği gece olarak bilinen Kadir Gecesi'ni evlerinde ibadetle geçiren vatandaşlar, bütün İslam âlemi için de dua ettiklerini belirterek, bu gecenin virüs salgınından kurtulmak için de bir vesile olması temennisinde bulundular.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama