Beşkardeşler online alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

İçişleri Bakanlığından 20 yaş altı için yeni genelge

09-04-2020 16:26:07 - TÜRKİYE
12623 OKUNMA | 24444 HİT
İçişleri Bakanlığından 20 yaş altı için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı, 20 yaş altındaki özel gereksinimi olan çocuk ve gençlerin, uygun şartlarda evlerinden çıkmalarına izin verileceğini duyurdu.

AKYAZI PANJUR
Koronavirüs ile mücadele kapsamında, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlardan sonra 20 yaş altı vatandaşların da sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı.
 
İçişleri Bakanlığı, 20 yaş altı kısıtlamaları için, 81 il valiliğine ek bir genelge göndererek istisnai durumları belirtti.
 
"ÖZEL GEREKSİNİMİ OLAN GENÇLER VE ÇOCUKLAR..."
Bakanlık taratından gönderilen genelgede, "20 yaş altındaki otizm, ağır mental retardasyon, down sendromu gibi tanısı konulmuş “Özel Gereksinimi” olan çocuk ve gençlerin enfeksiyon yayılımını engelleyecek uygun şartları yerine getirmek, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske kullanmak, el temizliği ve hijyene uymak koşulu ile ikametlerinden çıkmalarına, park ve bahçelerde dolaşmalarına aynı il sınırları içinde araçla seyahat etmelerine izin verilecek. Çocuk ve gençlerin ebeveyn ya da bakıcılarının muhakkak rahatsızlıklarını kanıtlayıcı rapor vb. belgeleri yanında bulundurması zorunlu olacak." ifadelerine yer verildi.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama