Ramazan Bayramı
Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Foto Ferit Stüdyo

Erdoğandan çifte bayram isteği

27-04-2020 19:15:07 - TÜRKİYE
3038 OKUNMA | 6049 HİT
Erdoğandan çifte bayram isteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan sonrası çifte bayram olabileceğini açıkladı.

AKYAZI PANJUR
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi İstanbul’daki Tarabya Huber Köşkü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında bir araya geldi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından kamuoyuna açıklama yapmak üzere kameraların karşısına geçti.
 
ÇİFTE BAYRAM
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine "Küresel bir felaket halini alan korona hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz" diyerek başladı.
 
AVRUPA'DAN DAHA İYİYİZ
Toplam test sayısında 1 milyona gitmemize rağmen yeni hasta ve ölüm sayımız günden güne azalıyor. İyileşen hasta sayımız yeni hasta sayısını geçmesi kırılma noktasıdır. Türkiye ölüm oranı bakımından da Avrupa'daki en iyi ülke durumdadır.
 
Salgını çok rahatlıkla göğüsleyebilen sağlık sistemimiz diğer işlerde aksamaya meydan vermeden işlerini sürdürmüştür.
 
VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR
Türkiye bu günleri daha güvenle baktığı motivasyonla geçiriyor. Kriz sonrası yeniden yapılanacak dünyada ülkemizin 2023 hedeflerinin ötesinde bir konuma ulaşabileceğine yürekten inanıyorum.
 
Geçtiğimiz hafta Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 31 ilimizde uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına gösterdiğiniz hassasiyet için şahsım ve özellikle de heyeti
 
EKONOMİYE İLİŞKİN GELİŞMELER
Türkiye için ışık görünmüş yaptığımız fedakarlıkların karşılığını alma vakti yaklaşmıştır. Ülke genelinde hayatı normale döndürmeye yönelik kapsamlı bir program hazırlıyoruz. Cumhurbaşkanı Yardımcılığının hazırladığı bu programı yakında açıklayacağız.
 
Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Evden çalışma sürelerini de 27 Mayıs'a kadar uzatıyoruz.
 
Tüm bakanlıklarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili planlarını ve hazırlıklarını sürdürüyor. Salgınla mücadele için aşama aşama hayata geçirdiğimiz tedbirlerin tüm kesimler üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için pekçok paketi devreye soktuk.
 
Verdiğimiz desteklerin toplamı 200 milyar lirayı buldu. Sıkıntılı günlerde milletimizin her kesiminin yanında olduğunu gösterdik. Yaklaşık 4 milyon vatandaşımıza 22,3 milyar liralık kaynak tahsis edildi. Esnafımıza 8, 4 milyar lira finansman tahsisi yapıldı.
 
KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE SON DURUM
Türkiye'de hamdolsun hiçbir vatandaşımız hastane kapısından geri çevrilmemiş, hiçbir hastanın tedavisi ihmal edilmemiştir. Yeni hasta ve ölüm sayısının günden güne azaldığını belirterek, "Ülke ve millet olarak koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik. Bu zorlu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık
 
KAMPANYADA 1 MİLYAR 850 MİLYON TOPLANDI
Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında şu ana kadar 1 milyar 850 milyon TL meblağ toplanmıştır
 
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş Kemal 1 ay önce2020-04-29 18:33:44

Valla bana her gün bayram. Akıllı zannediyorsunuz kendinizi. Sömürü düzeninde özgür insanlar. Gülerim buna. Yaşasın delilik

0
-0
Akyazılı 1 ay önce2020-04-28 14:57:55

Ne çifte Bayramı be!Vatandaşa ne verdiniz.Esas bayramdan sonra bu milletin hali perişan.Elektrik,doğalgaz ve su farutaları her zamankinden fazla geldi.Sen hiç fatura ödedin mi?

0
-0
Ferruh 1 ay önce2020-04-27 20:46:47

Mubarek gun ne guzel'de saymis sayin cumhurbaskanimiz,mujde ustune mujde vermis.Soran yok nasilsa, destek dediginiz sey borc olarak kredi veriyoruz demek degilmi diye.Cok super masallah,barekallah.

0
-0
İkinci dalga uyarısı
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama