Beşkardeşler online alışveriş
ETÇiM
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

Erdoğan normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti

21-04-2020 20:50:36 - TÜRKİYE
519 OKUNMA | 855 HİT
Erdoğan normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Özgür Adımlar
Avrupa'nın tamamında ve İran'da koronavirüsün yüksek etki göstermesine rağmen Türkiye'nin bu sürecin dışında kalmasını hatırlatan Erdoğan, sağlık sistemine dikkat çekti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Koronavirüsle verilen mücadeleye ilişkin konuşan Erdoğan, Türkiye'nin erken adımlar atarak aldığı tedbirleri hatırlattı.
 
"BİZİM FARKIMIZ..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'nın tamamı ve İran gibi salgının ağır seyrettiği ülkelerin yanı başındaki Türkiye'nin bu sürecin dışında kalması, işin tabiatı gereği mümkün değildi. Ancak bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır." diye konuştu.
 
NORMAL HAYATA GEÇİŞ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:
 
"Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.
 
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'NDAN BERİ İLK DEFA..
Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.
 
Dünkü kabine toplantımızda, tüm bakan arkadaşlarımıza, bu konuda gereken ikazları yaptık, talimatları verdik.
 
Türkiye, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.
 
Bu imkanı değerlendirebilmenin yolu, şimdiden fikri ve fiziki hazırlıklarımızı yapmaktan geçiyor.
 
AK Parti olarak, bizim de hem kendi siyasi gündemimiz hem milletimizin beklentileri doğrultusunda sıkı bir hazırlık yapmamız gerekiyor.
 
Her bir başkanlığımız, kendi sorumluluk alanında, salgın sonrası dünya ve Türkiye analizi yaparak, artılarımızı ve eksiklerimizi tespit etmelidir.
 
Ülkemizin son 18 yılındaki her büyük adım gibi, yeni dönemin inşasının lokomotifliğini de inşallah yine AK Parti yürütecektir."
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Ala Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama