Beşkardeşler online alışveriş
BALIKÇI HÜSEYİN
Whatsapp iletişim
Akyazı Emlak

Dolmuş minibüs halk otobüsüne 1000 TL mazot desteği

13-05-2020 16:01:36 - TÜRKİYE
828 OKUNMA | 1325 HİT
Dolmuş minibüs halk otobüsüne 1000 TL mazot desteği

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) koronavirüs tedbirleri kapsamında Esnaf Destek Paketi'ni açıkladı.

AKYAZI PANJUR
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) koronavirüs tedbirleri kapsamında Esnaf Destek Paketi'ni açıkladı. Yapılan açıklamada; Covid-19 salgınının ekonomik hayata etkilerinin azaltılması amacıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne üyelerimizin istek ve talepleri birliğimiz tarafından iletilmiştir;
 
ECRİ MİSİL VE KİRA BEDELLERİ 3 AY ERTELENECEK
 
Sakarya Büyükşegir Belediyesi mülkiyetinde olan taşınmazların 3 aylık döneme ilişkin satış, ecri misil ve kira bedelleri 3 ay ertelenecektir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi kiracısı olan faaliyetleri durdurulan ya da faaliyette bulunamayan işletmelerden faaliyette bulunamadığı dönemlerde kira bedeli alınmayacaktır ve Nisan, Mayıs, Haziran aylarına ait su tüketim bedelleri Temmuz ayına kadar ertelenecektir. (Gecikme zammı olmaksızın, 3 eşit taksitle)
 
RUHSAT, İZİN, HAT KİRASI BORÇLARI 3 AY ERTELENECEK
 
Yıllık ilan ve reklam vergileri ile yıllık çevre temizlik vergilerinin faaliyeti durdurulan dönemlere ait olan kısımları alınmayacaktır. Toplu taşıma hizmeti verenlerin; ruhsat, izin, hat kirası borçları faizsiz olarak 3 ay ertelenecektir. Ertelenen süre kadar aylık eşit taksitler halinde ve gecikme zammı olmadan tahsil edilecektir.
 
ESNAF VE SANATKARLARA BİN TL SU FATURASI DESTEĞİ
 
Seyrek oturma düzeninde çalışma zorunluluğu bulunan özel halk otobüsü, minibüs, dolmuş taksilere bin TL Mazot Desteği sağlanacaktır. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (SESOB) kayıtlı faaliyetleri durdurulan esnaf ve sanatkarlara bin TL Su faturası desteği.. Faaliyetlerine devam etmekte olan esnaf ve sanatkarlara maske ve dezenfektan paketi desteği sağlanacak. Toplu taşımalarda maskesi bulunmayan yolculara verilmek üzere maske desteği sağlanmaya devam edilecektir.
 
Hasan Alişan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada;
 
“BU SAVAŞI HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”
 
Ülkemiz ve insanlık olarak geçirmekte olduğumuz zor dönemin bitmesini umut ediyoruz. Hayata dair zor ve topyekûn bir savaş veriyoruz. Bu savaşı da hep birlikte kazanacağız. Bu savaşın kazanılmasında emeği olan herkese, can-ı gönülden teşekkürü bir borç biliriz. Biz, emeğiyle evine ekmek götürmeye çalışan onurlu, iyi niyetli ve devlet adabı bilen esnaf ve sanatkârız. Biz günlük rızkımızı kazanmanın mücadelesini veren, günlük kazandığına da şükretmesini bilen kanaatkâr ve kadirşinas insanlarız. Devletimizin aldığı kararlar karşısında boynumuz kıldan dahi incedir ama “git öte” muamelesini de asla kabul etmeyiz. Biz kimsenin malında gözü olmayan tok gözlü insanlarız. Ama rızkımız mevzu bahis olunca da sonuna kadar haklı mücadelemizi vermesini biliriz.
 
“KARARLARDAKİ HAKSIZLIKLARI YÜKSEK SESLE HAYKIRDIK”
 
Pandemi sürecinde alınan kararlardaki haksızlıkları bu yüzden defaatle ve yüksek sesle haykırdık. Siyaset yapıcılarımız, bizim bu haykırışlarımızın arkasında hiçbir siyasi veya şahsi menfaatin olmadığını bildikleri için sesimizi duydular. Biz kadirşinas ve vefalı insanlarız. Biz, yapılan iyiliği bilen, kıymetini takdir eden ve bunu asla unutmayan insanlarız.
 
EKONOMİK DESTEK PAKETİ
 
Bugün teşekkür günü. Pandemi sürecindeki çığlıklarımıza cevap veren herkese teşekkür ediyoruz. “Biz zor durumdayız, onurluca yaşamak istiyoruz” dedik, Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) Başkanı ve Meclis üyeleri sesimizi duydular. Koronavirüsten dolayı mağdur olan iş yeri sahiplerine ekonomik destek paketi açıkladılar. Biz kanaatkâr insanlarız, SBB Meclisimizin imkânları olsa, bize daha fazla katkı sağlayacağını biliyoruz. Başta SBB Başkanı Ekrem Yüce olmak üzere, tüm meclis üyelerine tek tek teşekkürü borç biliriz.
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
aras 3 hafta önce2020-05-13 17:51:34

Okul servis lerine yardım yokmu

1
-0
servisci 3 hafta önce2020-05-13 17:48:54

Servisci de açlıktan ölsün

1
-0
Akyazı carsi 3 hafta önce2020-05-13 16:56:02

Bugun pazarda zabita fiyatlara baktimi merak ettim cilek 15 muz 13 kiraz 20 vs say say bitmez zabita ilgilenmeliydi fiyatlar cok yuksekti

1
-0
seda 3 hafta önce2020-05-13 16:25:54

hekese yardim dul ve yetime maas aliyordiye yardim yok ne hakli dunya

1
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Ala Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama