Myfi Net
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Doğalgazda ikinci defa bağlantı bedeli yok

14-05-2022 11:14:20 - TÜRKİYE
Doğalgazda ikinci defa bağlantı bedeli yok

Yeni getirilen karara göre doğalgaz bağlantısı yapılan adres için abone daha önce bağlantı bedeli ödemişse bu tutar tekrar tahsil edilmeyecek.

Hardal Burger Akyazı
Yeni alınan bir karara göre, doğalgazda abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının yapılması sırasında sadece bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilecek.
Servis hattı kurulmuşsa bağlantı iadesi yok
 
Doğalgaz bağlantısı bir kez kurulup da servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılamayacak. Servis hattının yapımına başlanmamışsa talep sahibinin başvurusuyla 5 iş günü içinde abone bağlantı bedeli iade edilecek.
 
Karar, Resmi Gazete'de yayınlandı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.
 
İkinci kez bağlantı bedeli alınmayacak
Aynı adresle ilgili daha önce bağlantı bedeli tahsil edilmişse bu bedel tekrar alınamayacak.
 
Kredi kartına üç taksit
Abone bağlantı bedelini taksitler halinde ödemeyi talep eden müşterilere, kredi kartına en az 3 eşit taksit yapılacak.
İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcileri tarafından sertifika sahiplerine yaptırılabilecek.
 
Sayaç bedeli
Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla mekanik sayaç kullanan abonelerden, abonelerin tercihlerine göre nakit veya kredi kartına, peşin ya da taksitli olarak bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli tahsil edebilecek ancak ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden güvence bedeli alınmayacak.
 
Ayrıca, herhangi bir gerekçeyle abonelik sırasında güvence bedeli alınmamışsa daha sonra aynı adres için yeni sözleşme yapılana kadar bu bedel talep edilemeyecek.
 
Nuray Gökçe photography

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
 Kesmece Karpuz'da Şok Fiyat
1 / 15
Murat Optik
Özel Akyazı Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

MOOQA Cafe