Beşkardeşler online alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Whatsapp iletişim
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Diyanet İşleri’nden umre açıklaması

15-03-2020 15:49:39 - TÜRKİYE
2266 OKUNMA | 4580 HİT
Diyanet İşleri’nden umre açıklaması

Diyanet 27 Şubat'tan itibaren umre çıkışlarının durdurulduğunu hatırlatarak umre turlarıyla Suudi Arabistan'da olanların dönüşlerinin erkene alındığı

Özgür Adımlar
Diyanet İşleri Başkanlığı 27 Şubat'tan itibaren umre çıkışlarının durdurulduğunu hatırlatarak 20-30 günlük umre turlarıyla şu anda Suudi Arabistan'da bulunanların dönüşlerinin erkene alındığını açıkladı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni tip corona virüsünün yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla alınan tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.
 
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
* Son dönemde dünya genelinde görülen yeni Koronavirüsün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla Başkanlığımızca alınan tedbirler çerçevesinde umre ibadetini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a giden, gitmek isteyen ve dönen vatandaşlarımız için süreç içerisinde aşağıdaki çalışmalar yapılmıştır:
 
*27 Şubat 2020 Perşembe günü itibariyle ülkemizden umre çıkışları durdurulmuş, bu tarihten sonra umre amaçlı seyahate izin verilmemiştir.
 
* Mezkûr tarihten önce umre ziyareti için Suudi Arabistan'da bulunan vatandaşlarımızın yurda dönüşlerine yönelik uyarı ve yönlendirmeler yapılmış, talepte bulunanların dönüş tarihleri öne çekilmiştir.
 
* 20-30 günlük turlarla Suudi Arabistan'da bulunan ve dönüşü daha ileriki tarihlerde planlanan vatandaşlarımızın daha fazla kalmasına müsaade edilmeyerek dönüşleri erkene alınmıştır.
 
* Süreç içerisinde umrede bulunan vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığımızca ön görülen korunma tedbirlerine yönelik doktorlarımız ve görevlilerimiz tarafından bilgilendirmeler
yapılmış, broşür ve afişler hazırlanarak dağıtılmıştır.
 
* Umre dönüşü esnasında yolcularımız, Sağlık Bakanlığımızca Suudi Arabistan'a gönderilen doktorlar ve sağlık personeli eşliğinde titizlikle kontrolden geçirilmiş, evlerinden 14 gün çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri hususunda bilgilendirilmiştir.
 
*- Sağlık Bakanlığımız tarafından dün geceden itibaren umreden dönen tüm yolcular tedbir amaçlı Ankara ve Konya'daki Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarında karantina mantığı ile ayrı odalara yerleştirilmeye başlanmıştır. Şüpheli bulunanlar ise hastaneye kaldırılarak testleri yapılmaktadır.
 
* Başkanlığımız sürecin başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere ilgili tüm kurumlarla işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmalarını yürütmektedir.”
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bediza 2 ay önce2020-04-01 11:20:32

Karantinaya alinmayanlarin sayısını, uçakta presatomol icirmeleri falan da yazaydınız! Gazetecilik olurdu

0
-0
Vatandaş Kemal 3 ay önce2020-03-16 00:48:40

Şimdi mi aklınız başınıza geldi ? Yahu bu insan sağlığı! Çocuk oyuncağı değil. Daha önce tedbir almak zorundaydiniz. Virüs artışının sebeplerinden biri de sizin sözde ve gösteriş Müslümanlığıniz.

0
-0
Misafir 3 ay önce2020-03-15 18:11:19

Çok güzel en son alınan önlemler neden daha önce gelenlere alınmadı şuan hepsi emin olun dışarda ve misafir de kabul ediyo onlarda bence ilçe müftüleri tarafından denetlensin hepsine tarama yapılsın

0
-0
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Murat Optik
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama