NETWORKS
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Panjur

Devre mülk dolandırıcılığı operasyonu: 31 gözaltı

29-09-2023 11:35:45 - TÜRKİYE
Devre mülk dolandırıcılığı operasyonu: 31 gözaltı

Özgür Adımlar
İstanbul merkezli 21 ilde polis ekiplerince devre mülk dolandırıcılarına yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 49 şüpheliden 31’i yakalandı.
 
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir soruşturmada, devre mülk dolandırıcılarına yönelik yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Söz konusu soruşturma çerçevesinde “Suç İşlemek Amacı İle Örgüt Kurma, Yönetmek Veya Üye Olmak” ve Nitelikli Dolandırıcılık” suçları kapsamında; İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi civarında birbirine yakın konumlardaki fakat sürekli değişen, değiştirilen ofislerde faaliyet gösteren şebeke üyelerinin, devre mülkü olan kişilere yüksek kar vaadiyle devre mülklerini satacakları vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları anlaşıldı.
 
Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından yerleri tek tek tespit edilen 49 şüphelinin yakalanması için operasyonun düğmesine basıldı. Geçtiğimiz Salı günü İstanbul merkezli 21 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 31 şebeke üyesi yakalandı. Bu kişilere ait ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda; ıslak imzalı suça konu devre mülk sözleşmeleri, dijital materyaller, banka dekontları ve devre mülkleri olanların mağdurların bilgilerini içeren listeler ele geçirildi. Yakalanan 31 şüpheli ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülürken, firari durumdaki 18 şebeke mensubunun yakalanması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı. Emniyetteki ifade işlemleri bugün sona eren 31 şüpheli, sabah saatlerinde Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Pamukova'da orman yangını
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

MAZHAR