Marmara Göz
ÇAĞRI OTOMOTİV
Toprak Turizm

Araç paylaşım uygulaması kullandı başına gelmeyen kalmadı

11-08-2023 23:54:27 - TÜRKİYE
Araç paylaşım uygulaması kullandı başına gelmeyen kalmadı

Özgür Adımlar
Popüler bir araç paylaşım uygulaması kullanan sürücünün başına gelmeyen kalmadı. Kendi gideceği yere başka bir yolcuyu da götüren sürücü polis denetimine takılınca korsan taşımacılıkla suçlandı. Aracı 2 ay trafikten men edildi. 20 bin lira da ceza kesildi.
 
Şehirler arası yolculuklarında tasarruf etmek isteyenler araç paylaşım uygulaması ile buluşuyor.
 
Aracı ile seyahat edenler gidecekleri güzergahı ve saati uygulamada paylaşıyor. Aracı olan kişi ile aynı yöne gidecekler uygulama üzerinden sürücü ile iletişim kuruyor.
 
Sürücü koltuk başına istediği ücreti uygulamada belirtiyor. Yolcular fiyat konusunda anlaşınca belirledikleri buluşma noktasında bir araya gelerek yolculuk ediyorlar.
 
Ancak uygulama üzerinden yolcu alan bir sürücü polis denetimine takıldı. Kendi gideceği yere başka bir yolcuyu da götüren sürücü hakkında korsan taşımacılıktan işlem yapıldı. Aracı bağlanıp trafikte 2 ay men edildi. Ayrıca 20 bin lira da idari para cezası kesildi.
Ürdüç

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
doğrusöz 11 ay önce2023-08-12 11:12:36

bu insafsız pahallılık ortamında herkes ayakta durmaya çabalıyor.Oteller müşterilerimizi çalıyor diye ev pansiyon gibi gizli işletmeleri suçluyor.Bu enflasyona insanlarımızı terk eden reis ise uluslararası arenada reyting yapma derdinde,bundan sonra bu millet kredi vermez.

0
-0
Karasu, Kocaali ve Kaynarca'da denize girişler 3 gün yasaklandı
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

10 K Grup