Yasin Emlak Yeni 2
Aydın Metal
Kuzuluk Emlak

Şampiyonluk Başka Bahara Kaldı

06-08-2011 11:23:00 - SPOR
Şampiyonluk Başka Bahara Kaldı

Moto2'de kötü bir sezon geçiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Kalan sekiz yarışta umudum kürsüye çıkmak.

Özgür Adımlar

Moto2'de kötü bir sezon geçiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Kalan sekiz yarışta umudum kürsüye çıkmak. Şampiyonayı da ilk beşte tamamlayabilmek. " diye konuştu.

Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de genel klasmanda 11. sırada bulunan Kenan Sofuoğlu, uyum sağlayamadığı Fransız takımıyla sezon sonunda yollarını ayıracak. Memleketi Sakarya'nın Akyazı ilçesinde büyükşehir belediyesinin desteğiyle yaptırdığı pistte devam eden çalışmalarla ilgilenen Sofuoğlu, Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 sezonunun kendisi için iyi gitmediğini söyledi.

Bu sezon yarıştığı Fransız takımına uyum sağlayamadığını kaydeden Sofuoğlu, "Hem motorumla alakalı hem kendim moral olarak çok iyi değilim. Anlaştığım takımla alakalı çok memnun değilim. Zor başlayan bir sezon zor bitecek gibi gözüküyor. Kalan sekiz yarışta çok büyük hedeflerim olduğunu söyleyemem. Bir türlü takımımla uyum sağlayamadım. Son beş yıldır Hollanda'lı bir ekiple yarışıyordum. Bu sezon Fransız bir ekiple anlaştım. " ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYONLUĞU 2012 YILINA SAKLIYORUM"

Gelecek sezon aynı kategoride kesinlikle başka bir takımla yarışacağını ifade eden Sofuoğlu, iki takımla görüştüğünü açıkladı. Fransız takıma gelmekle hata yaptığını dile getiren Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Kesinlikle gelecek sezon takım değiştireceğim. Bu takımla devam etmeyeceğim. Şimdi ki takımımın yarışı kazanabilecek bir potansiyeli zaten yok. Bu şampiyonayı bilmiyordum. Bilmediğim bir şampiyonaya geldim. Bu takıma gelmekle bir hata yaptım. Gelecek sezon farklı takımla yarışacağım. Önümüzdeki yıl için şimdiden görüşmelere başladım. İyi bir takıma gidiyorum inşah. İyi bir takımla her şey farklı olacak. Daha önceki yıllarda elde ettiğim başarıları podyum, birincilik ve şampiyonluğu inşah 2012 yılına saklıyorum. İki takımla görüşüyorum şu anda. Biriyle daha sık görüşmeye başladık. Ama netleşmedi. Önümüzdeki Eylül ayında netleşecek. "

Kalan sekiz yarışı ilk beş içinde tamamlamayı istediğini söyleyen Sofuoğlu, "Kalan sekiz yarışta umudum kürsüye çıkmak. Şampiyonayı da ilk beşte tamamlayabilmek. Şu an genel klasmanda 11. sıradayım. Ama önümüzdeki iki üç yarışta podyuma çıkarsam şampiyonada ilk beş içine yerleşebilirim. Bu sezonu bir şekilde bitireceğiz. " dedi. (CİHAN)

 

Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
YSK: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına engel yok
1 / 15
İstanbul Outlet Oturma Grupları

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Akgün Restoran ramazan