Aytaç Home
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Sakaryaspor'da başkan ve yöneticilere ceza yolda

26-12-2023 22:20:16 - SPOR
Sakaryaspor'da başkan ve yöneticilere ceza yolda

Sakaryaspor PFDK'ya sevk edildi.

Hardal Burger Akyazı
Sakaryaspor 3-1 kazanılan Kocaelispor maçında taraftarların çirkin ve kötü tezahüratı, saha olayları, usulsüz seyirci alınması nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. TFF, ayrıca Başkan Cumhur Genç ve idareciler Serkan Kocasakal ile Cem Kapankaya'yı da disipline sevk etti.
 
TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen takımları açıkladı. Buna göre, Sakaryaspor, Kocaelispor maçında taraftarın çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca, “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi, 2023-2024 Sezonu TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 5/1 ve 5/9 maddeleri, Akreditasyon Talimatı’nın 4. maddesi ve Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı’nın Ek-2-Drone/Helikopter Kameralar bölümü uyarınca PFDK'ya sevk edildi.
 
Ayrıca Kulüp Başkanı Cumhur Genç'in aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak,
 
Kulüp idarecisi Serkan Kocasakal'ın aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak,
 
Kulüp idarecisi Cem Kapankaya’nın da aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verildi. 
Akgün Restoran Çorba
Sakaryaspor'da başkan ve yöneticilere ceza yolda
Ürdüç

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İlhan salim 5 ay önce2023-12-27 12:03:45

Sakarya ya ceza aliyiyoruz her maçta neden

0
-0
Vatandaş 5 ay önce2023-12-26 23:47:05

Boş boş sevkler

0
-0
Çerkes Sürgünü'nün 160. yılında anma etkinliği
1 / 15
Yakıcı Garden

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Aytaş Home 1