Akyazı Panjur
ÇAĞRI OTOMOTİV
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

PFDK'ya sevk edildik; Samsunspor maçının faturası ağır olacak

10-03-2023 23:20:12 - SPOR
PFDK'ya sevk edildik; Samsunspor maçının faturası ağır olacak

Lonca Doğalgaz
Sakaryaspor, Samsunspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Sakaryaspor'da Ümit Kurt ve Samsunspor'da iki futbolcu tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.
TFF Hukuk Müşavirliği’nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler açıklandı.  Buna göre, Sakaryaspor, taraftarlarının  “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “ merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca ve “ usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.
 
Sakaryasporlu Ümit Kurt da aynı müsabakadaki “saldırısı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi.
 
Samsunspor ise “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.
 
Samsunsporlu Zeki Yavru'nun aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK'ya sevkine, diğer bir futbolcu Yusuf Abdioğlu'nun da müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi. 
Akgün Restoran Çorba

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Cezaevinden izinli çıktı cinayete kurban gitti
1 / 15
BELLONA (AVN Center)

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Ellidört Park