Yağız Biryan İnşaat
Aydın Metal
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

PFDK Sakaryaspor'un cezasını açıkladı

06-05-2022 09:31:11 - SPOR
PFDK Sakaryaspor'un cezasını açıkladı

Şampiyonluk kupasını aldığı Kahramanmaraşspor maçında yapılan ihlaller nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Sakaryaspor'un cezası belli oldu.

Hardal Burger Akyazı

1. Lige yükselen Sakaryaspor'un şampiyonluk kupasını kaldırdığı Kahramanmaraşspor maçında "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareket" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Stadyum Güvenlik Komitesi Talimatı-Stadyum Sınıflandırması Alt Detayları 117. maddesi uyarınca PFDK'ya sev edilmişti.

PFDK yeşil siyahlılara para cezası verdi.

PFDK'nın aldığı kararlar şöyle; "

SAKARYASPOR A.Ş.'nin, 30.04.2022 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, koltuksuz tribüne seyirci alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş.'nin, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 32.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına"
 

Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ali Gaffar Okkan rahmetle anılıyor
1 / 15
BELLONA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

İstanbul Outlet