Sakaryaspor, Bandırmaspor maçındaki "saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, kulüp görevlisi Furkan Akın da aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi, Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi ve 2023-2024 Sezonu TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 9/5 maddeleri uyarınca 06.02.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmişti.
PFDK, kulübe ve Furkan Akın'a ihtar cezası verdi.