Yasin Emlak
İstikbal
Çarşı Pazar
Batakköylü Düğün Salonu

Yediği pide sonu olmuştu, kurtarmaya çalışmışlar

31-03-2023 14:08:27 - SAKARYA
Yediği pide sonu olmuştu, kurtarmaya çalışmışlar

Hendek ilçesinde soluk borusuna yediği pidenin lokması kaçan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden işitme engelli şahsa, 'Heimlich’ manevrası il

Lonca Doğalgaz
Hendek ilçesinde soluk borusuna yediği pidenin lokması kaçan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden işitme engelli şahsa, ‘Heimlich’ manevrası ile müdahale eden vatandaş o anları anlattı.
Dün Başpınar Mahallesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, 41 yaşındaki işitme engelli olduğu öğrenilen Murat Yılmaz, yediği pidenin lokmasının soluk borusuna kaçması neticesinde fenalaştı. Fenalaşarak sokaktaki aydınlatma direğine çarpan ve yere düşen Yılmaz’ın yardımına bölge esnafı koştu. Özel araçla Hendek Devlet Hastanesine götürülen Yılmaz, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 
Yaşananları anlattı
Yılmaz’ın fenalaştığını gören ve ağabeyi ile yardıma koşan Olcay Bilgin, yaşananları anlattı. Bilgin, ‘Heimlich’ manevrası ile şahsa müdahale ettiklerini ve ağzından hamur tarzı parçaların çıktığını söyledi. Yaptıkları müdahalenin ardından şahsın düzelmediğini belirten Bilgin, araç ile hastaneye götürdüklerini aktardı.
 
“Nefes alamadığını fark ettik”
Soluk borusuna pide kaçan şahsı ‘Heimlich’ manevrası ile kurtarmaya çalıştıklarını aktaran Olcay Bilgin, “Biz dükkanda otururken abimle beraber o kişinin buradan geçerken dengesini kaybedip aydınlatma direğine çarptığını gördük. Bir şey olduğunu anlayıp hemen abimle beraber gittik ve nefes alamadığını fark ettik. Boğazında bir şey olabilir düşüncesiyle Heimlich manevrasını ilk önce abim yapmaya başladı, ben o arada ambulansı aradım. Daha sonra o yorulunca ben devam ettim. Ama belli bir süre sonra artık şahıs kendini saldı. Çenesi kilitlendi, onu yere yatırıp elimle çenesini açtım birkaç parça hamur tarzında bir şeyler çıkarttık boğazından” dedi.
 
“Hastanede müdahale etmişler ama kurtulamamış”
Daha sonrasında müdahale etmeye çalışırken sağlıkçı olduğunu söyleyen bir abi geldi. O devam etti o da bayağı bir parça çıkartmış. Ama çok fazla olduğu için nefes alamamaya devam etti şahıs o arada ambulansı beklerken daha ağırlaştığını görünce biz hemen apar topar araca bindirdik. Daha sonrasında şahsın kardeşi geldi olay yerine ve abimle birlikte onlar hastaneye götürdüler. Tabii hastanede müdahale etmişler ama kurtulamamış” diye konuştu.
Afrika Eli
Yediği pide sonu olmuştu, kurtarmaya çalışmışlar
Güven Yapı
Yediği pide sonu olmuştu, kurtarmaya çalışmışlar
Yediği pide sonu olmuştu, kurtarmaya çalışmışlar

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kardeşlik kentine Sakarya’nın simge isimleri veriliyor
1 / 15
BELLONA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak