BALIKÇI HÜSEYİN
Foto Ferit Stüdyo

Şehit annesine büyük saygısızlık

16-01-2020 17:38:50 - SAKARYA
3166 OKUNMA | 6145 HİT
Şehit annesine büyük saygısızlık

Kartını gösteren şehit annesinin, Şoför tarafından rencide edici sözler söylenerek araçtan indirdiği öğrenildi.

AKYAZI PANJUR
Sakarya'da bir halk otobüsü şoförünün, ücretsiz ulaşım kartı ile binen ve şehit annesi kartını gösteren şehit annesine rencide edici sözler söyleyerek araçtan indirdiği öğrenildi. 
 
Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Gazi Mustafa Çolak, yaptığı açıklamada, Söğütlü'den mevlid için derneğin Adapazarı'ndaki binasına gelen şehit annesinin, dönüş için ücretsiz seyahat kartıyla bindiği özel halk otobüsünde şoförün rencide edici sözlerine maruz kaldığını ve araçtan indirildiğini söyledi. 
 
Çolak; "Şehit annesi mevlidin ardından Söğütlü'ye dönmek üzere orta garajdan kalkan Özel Halk Otobüsüne binmek istedi.  Saat 16:00 da Orta Garajda 54 j 7… plakalı Akarca Söğütlü halk otobüsüne binen şehit annesi  yüce devletimizin verdiği Şehit Annesi kimlik kartı ve ücretsiz seyahat kartını gösterip otobüse bindiğinde otobüs şoförü "ben sizi taşımak zorunda mıyım arka tarafa geç" gibi sözler sarf ederken, şehit annemize söylediği rencide edici sözler yetmezmiş gibi otobüsten indirdi. Olayın bize aktarılması üzerine, Ulaşım Daire Başkanlığından acilen randevu talep ettik. Bunun üzerine Daire Başkanlığında giderek bir saate yakın bekledim. Görüşemeyince makamdan çıktım. Bir daire başkanının verdiği randevuya gelmeyerek benimde gazi olduğum dikkate alınırsa, şehit annesinin de rencide edilmesine anlam veremiyoruz.  Annemiz bu vatan için evladını şehit verdi biz bu vatan için gazi olduk. Bizlere verilen değer ve önem gözler önünde, bu olayın suçlusu bulunup gerekli işlemlerin yapılması için hukuki süreç için hazırlığımızı yapmaktayız ve suç duyurusunda savcılığa bulunacağız. Şehit annemize yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandas 2 gün önce2020-01-17 11:56:32

Akyazı otobüsundede denk geldim 60 yaş üstü adamdan ücretsiz geçiş kimliği olduğu halde para almaya calisanlari. Kimse kusura bakmasın bu devlet devlet için öleni sadece mezara koyuyo

0
-0
Ayse hanim 3 gün önce2020-01-17 01:11:20

Yaziklar olsun baska diyecek kelime bulamiyorum o kadincagizi gururla tasiyacagina rencide ediyorsun soför müsveddesi onun sehit evladi sayesinde yataginda rahat uyuyorsun böyle insanlari lütfen desifre edin

0
-0
Mevlut bogaz 3 gün önce2020-01-16 23:56:47

O araçta erkek adam yokmuydu kiramadimi şoförün ağzını burnunu yazıklar olsun yol parası kaç kuruş ben vereyim çok kötü oldum?

0
-0
Ali 3 gün önce2020-01-16 18:30:35

Bunu yaparken öteki yolcular neden o karaktersiz şoföre dersini vermemiş neden müdahale edilmemiş karaktersiz biz şehit analarını babalarının hakkını odiyemeyiz var ki sen düşün şehitlerin hakkını nasıl odicez seni adi karaktersiz bu vatan ayaktaysa şehitlerimizin sayesindedir

0
-0
Onur Aygün 3 gün önce2020-01-16 18:09:59

O kisi veya kisiler kim ise plaka ve adini soyadini acik şekilde yazarmizisiniz bilelim ve o annemizin duyduğu oğlunu bizler için şehit olan ogul annemizin hesabini ve hakkini biz soralim .

0
-0
Hatalı Park Trafiği Kilitledi
1 / 15
İSTANBUL SPOT 2
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama