Pirinç Halı Banner 02072020
Çarşı Pazar
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

SAÜEAH karantina hastanesi oldu servisler boşaltıldı

24-03-2020 14:56:39 - SAKARYA
3220 OKUNMA | 6169 HİT
SAÜEAH karantina hastanesi oldu servisler boşaltıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de karantina hastanesi ilan edildi.

Alişan Bilişim
Bu kapsamda hastanenin bir kaç servisi hizmet verecek. Diğer bölümlerinin boşaltıldığı öğrenildi. 
 
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kademeli olarak boşaltılıyor. Zemin katta bulunan Enfeksiyon, Üroloji birimleri artık sadece koronavirüs şüphesiyle gelen hastalara tahsis edildi. İdari birimler ve yoğun bakım ünitelerinin dışında kalan birimlere de hasta alınmamaya başlandı. 
 
Yatan hastalar taburcu edildikçe, boşalan katlar koronavirüs şüphesi taşıyan yada karantina alınacak hastalar için kullanılacak. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil dışında ki birimleri karantina hastanesine dönüşecek.
 
İLKYARDIM HASTANESİ OLUYOR
 
Toyotasa İlk Yardım Hastanesi’nin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de karantina hastanesine dönüştürülmesi kararının ardından Yenikent Devlet Hastanesi de ilk yardım hastanesi olacak. Koronavirüs ile ilgili sayının daha da artacağını hesaplayan yetkililer ilçe hastanelerinin birisinin de koronavirüs vakaları için karantinaya dönüştürülmesini planlıyor. Akyazı veya Hendek Devlet Hastanelerinden birisi ay sonunda sayıda yaşanacak artışa göre karantina hastanesi yapılacak.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Sabancı Akaryakıtta her gün indirim
1 / 15
Ala Optik
SİNAN USTA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama