BALIKÇI HÜSEYİN
Çarşı Pazar
Akyazı Belediyesi Banner
Pak Temizlik Marketleri Kozmetik

Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar

08-08-2017 15:45:28 - SAKARYA
2837 OKUNMA | 4749 HİT
Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar

Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama Kurtarma ekipleri, Sapanca Gölü’nde suda mahsur kalma tatbikatı gerçekleştirdi

Akyazu Nuh Halı Yıkama
Senaryo gereği yapılan tatbikatta; Sapanca Gölü’nde iki vatandaşın kullandığı botun arıza yapması sonucu mahsur kaldığı ihbarı üzerine AFAD ekipleri harekete geçerek arama faaliyetleri başlattı. Ekipler bir vatandaş ve vatandaşa ait botu mahsur kaldığı bölgeden kurtardı. Ekiplerin, diğer suya düşen vatandaşı ise su üstünde arama-tarama faaliyetleri sonucu sağ olarak bulmasıyla tatbikat sona erdi.
 
Tatbikata AFAD ekipleri 40 personel, 4 araç ve 2 arama kurtarma botu, İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri katıldı.
 
Gerçeği aratmayan suda mahsur kalma tatbikatında; ekibin suda mahsur kalma ve su üstünde kaybolma olaylarına hızlı intikal ve konuşlanma, kazazedeye etkin müdahale, su üstü arama kurtarma botları, araç-gereç ve ekipmanları kullanım teknik ve kabiliyet bilgilerini tekrar edip geliştirecek eğitim-tatbikatlar ile olası afet olaylarına daha hazırlıklı durumda olmaları amaçlandı.
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Sapanca Gölü'nde hareketli dakikalar

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
Vali Balkanlıoğlu Akyazı'yı ziyaret etti
1 / 15
Güneş Çocuk Evi
Kebapçı Müdür

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama