Marmara Göz
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Ellidört Park

Sakarya'da ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim

20-05-2024 16:11:40 - SAKARYA
Sakarya'da ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim

Hardal Burger Akyazı
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için yüzde 54 indirimli ulaşım kararı meclisten geçerek yürürlüğe girdi.
 
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Mayıs Olağan Meclisi'nin ikinci birleşimi merkez binadaki meclis salonunda gerçekleşti. Toplantının ikinci oturumuna Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlık etti.
 
İkinci birleşimin ana gündem maddesi ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın müjdesini verdiği belediye otobüslerinde ilk-ortaokul öğrencilerine ücretsiz ulaşım ile lise ve üniversite öğrencilerine de yüzde 54 indirimli ulaşım kararı oldu. Komisyonlar tarafından incelenen bu madde, oylamaya sunuldu. İndirimli ve ücretsiz tarife, oy birliğiyle kabul edildi.
 
Meclise başkanlık eden Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, alınan kararın hayırlı olmasını temenni ederek, Başkan Alemdar’la tebriklerini paylaştı.
 
Belediye otobüslerinde ücretsiz ve indirimli tarife
 
Sakarya'da belediyenin hizmet verdiği ulaşım araçları ilk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz, lise ve üniversite öğrencilerine (yüksek lisans ve doktora dahil) ise yüzde 54 indirimli tarifeye çevrildi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, toplantının ardından yaptığı değerlendirmede, göreve geldikleri günden itibaren hizmetlerin en güzeli için hazırlıklara başladıklarını ifade ederek vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yeni müjdeler vermek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.
 
"Hizmetlerin en güzeli için kolları sıvadık"
 
Başkan Alemdar, "Göreve seçildiğimiz günden itibaren hizmetlerin en güzeline talibiz dedik ve şehre iz bırakacak projeler için kollarımızı sıvadık. Daha önce de söylediğimiz mali, kültürel, sosyal açıdan ve her alanda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atmayı hedefliyoruz. Su tarifelerinde yüzde 20 indirim uygulamamızın ardından ulaşım indirimi ve ücretsiz tarife uygulamasıyla da önemli bir adımı atmış olduk. İnşallah müjdelerimizin devamı gelecek. Çocuklarımız artık otobüse ücretsiz binecek. Üniversite öğrencilerimiz ve gençlerimizin de bütçelerine ciddi bir katkı sağlamış olacağız. Sakarya'mıza hayırlı uğurlu olsun"
 
Ulaşım kararı mecliste onaylandı. Ayrıca meclis ikinci birleşiminde Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 yılı kesin mali hesabı madde madde okunarak kabul edildi. 
Güven Yapı
Sakarya'da ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim
Akgün Restoran Çorba
Sakarya'da ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim
Sakarya'da ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazılı 1 ay önce2024-05-21 19:48:40

İlçesinde Belediyenin ulaşım dahil hiçbir hizmetini alamayan Akyazılı: Oley u haa haa haa padişahım çok yaşa.

0
-0
Halkci 1 ay önce2024-05-20 20:27:31

Akyazi halkina verilen deger mi? Akyazi halki sanki kraliyet mensubu. Her secim ayni partiye oy verip baslarina gelen her musibetin sorumlusu olarak CHPyi goren bu sığ zihniyete kulustur araba bile cok yurusunler adapazarina. AKP gelmeden önce zaten adapazarina koşarak gidiyorduk

0
-0
Vatandas 1 ay önce2024-05-20 19:32:02

Öğrenci lere ücretsiz olması gerekir zaten

0
-0
Akyazılı 1 ay önce2024-05-20 18:24:45

Akyazı -Adapazarı arasında belediye otobüsü olmadığı için öğrenci 25 tl ye ,eski külüstür arabayala geliş gidişe devam etsin , Akyazı Halkına verilen değer bu kadar işte

1
-0
fakir 1 ay önce2024-05-20 16:13:51

IMF baskanı türkiyeye gelmiş ankaradaymıs

0
-0
Karasu, Kocaali ve Kaynarca'da denize girişler 3 gün yasaklandı
1 / 15
BELLONA (AVN Center)

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

10 K Grup