Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu

27-03-2020 16:43:37 - SAKARYA
794 OKUNMA | 1504 HİT
Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu

SAÜEAH’da hasta yakınlarının hastaneye gereksiz yere gelmemeleri için Bilgilendirme Servisi kuruldu.

Özgür Adımlar
SAÜEAH’da hasta yakınlarının hastaneye gereksiz yere gelmemeleri için Bilgilendirme Servisi kurularak, telefonla hastalar hakkında günlük bilgilendirme yapılıyor.
 
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında, hasta yakınlarının gereksiz yere hastaneye gelmemesi için Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu. SAÜEAH Başhekimliğinin talimatıyla Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan yeni uygulama ile hastanede tedavi gören hastaların durumlarıyla ilgili hasta yakınları telefonla bilgilendirilmeye başlandı. Hasta Bilgilendirme Servisinde görevli personel tarafından hastaların yakınları aranarak durumlarıyla ilgili bilgi verilirken, herhangi bir durumda hastayla ilgili bir ihtiyaç olduğunda bilgilendirme yapılacağı belirtilerek bunun dışında hastaneye gelmelerine gerek olmadığı belirtiliyor. Hastaların sağlık durumları hakkında detaylı bilgileri paylaşan personel, COVID-19 nedeniyle hastanelerde gereksiz kalabalıkların oluşmaması için hasta yakınlarına “Evde kalın” çağrısı yapıyor. Bilgilendirme sistemi hasta yakınları tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.  
 
Psikolojik Destek Hattı devrede
 
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da koronavirüse karşı evde kalan vatandaşlar için “COVID Psikososyal Destek Hattı” hizmete açıldı.  Koronavirüs salgınıyla ile mücadele kapsamında vatandaşlara psikososyal destek vermeye başlayan ekip hafta içi saat 08:30 ile 17:00 saatlerinde hizmet veriyor. Psikososyal Destek Hattına 0 264 251 3427 nolu telefondan ulaşıla bilirken, koronavirüse karşı İl Sağlık Müdürlüğü’nün web sitesi ve sosyal medya hesaplarından vatandaşlara önemli bilgiler veriliyor.
 
Pizza Park
Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu
Güven Yapı
Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama