Bilal Soykan ve Osman Karaoğlan ve Hasan Akcan, banner
RTE
İnoğlu Yapı
Hacıoğulları

Dilan Polat'ın Sakarya Şubesini işletiyorlardı yeni gelişme

02-12-2023 13:11:09 - SAKARYA
Dilan Polat'ın Sakarya Şubesini işletiyorlardı yeni gelişme

Özgür Adımlar
Sosyal medya fenomenleri hakkında kara para akladıkları iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında fenomenlerin tüm mal varlıklarına el konma kararı verildi. Mal varlıklarına el konulanlar arasında Dilan Polat'ın Sakarya Şubesi'ni işleten Yavuz Selim ve Merve Nur Korkut ile Tuğba ve eşi Ömer Bağ da bulunuyor.
 
Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Engin Polat'ın eşi Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" diye nitelendirip paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı.
 
Tayyar Öz ile fenomen eşi Özlem Öz hakkında "Resmi belgede sahtecilik", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" olmak üzere 5 ayrı suçtan başlatılan soruşturma kapsamında da Öz çiftinin mal varlıklarına el konulması istendi. Hakimlik aynı şekilde çiftin mal varlıklarına el koyma kararı verdi.
 
Mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomenleri arasında Tayyar Öz, Özlem Öz, Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir ve Yavuz Selim Korkut var.
 
Yavuz Selim ve Merve Nur Korkut ile Tuğba ve eşi Ömer Bağ, 2021 yılında Serdivan'da açtıkları Dilan Polat'ın güzellik salonu Sakarya Şubesi'nin işletmeciliğini yapıyordu.
2021 yılında açılışı yapılan güzellik merkezinin açılışına Dilan Polat'ta katılmıştı.
Ürdüç

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Sakarya'ya uzanan operasyonda 14 tutuklama
1 / 15
İstanbul Outlet

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

rte sakaryaya geliyor