NETWORKS
ÇAĞRI OTOMOTİV
Batakköylü Düğün Salonu

Büyükşehir meclisinde iki önemli açıklama

13-02-2023 17:04:37 - SAKARYA
Büyükşehir meclisinde iki önemli açıklama

Hardal Burger Akyazı

Şubat meclisinde konuşan Başkan Yüce, yerel yönetimlerin asli çalışmalarının yanı sıra geri kalan enerjilerini depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm alanında yoğunlaştıracaklarını açıkladı. 

 

Yüce, Büyükşehir Belediyesi olarak konteynır imalatına başlayacaklarını belirtti. Bunun yanı sıra Büyükşehir meclis üyeleri huzur haklarını depremzedelere destek olmak için AFAD’a bağışladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, yerel yönetimlerin asli çalışmalarının yanı sıra geri kalan enerjilerini deprem konusunda yoğunlaştıracaklarını açıkladı. Ayrıca Büyükşehir meclis üyeleri huzur haklarını depremzedelere ulaştırılmak üzere AFAD’a bağışlanması kararını oy birliğiyle aldı.

Depreme hazırlık öncelenecek
Başkan Ekrem Yüce, depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik yaptığı konuşmada, “Bugün itibariyle belediyecilik çalışmalarımızı depreme hazırlık gündemiyle revize ediyoruz. Kaynaklarımızı, envanterimizi, enerjimizi, insan kaynağımızın hem rutin belediyecilik çalışmalarına hem de depreme hazırlık çalışmaları için ayırıyoruz. Grup toplantımızda da belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle kararımızı aldık” dedi.

Yerinde kentsel dönüşüm
Yüce, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıracaklarını ifade ederek, “Rezerv alanlarına taşınmak istemeyen vatandaşlarımız vardı. Konuyu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a izah ettik. Yerinde kentsel dönüşüm yapacağız. Çalışmalarımızı tamamlıyoruz” diye konuştu.

Konteynır imalatı başlıyor
Deprem sonrasında konteynırın öneminin çok daha iyi anlaşıldığını belirten Başkan Yüce, “Çadır kentler kuruluyor. Ancak mevsim şartları dolayısıyla çadırlar uzun vadede ihtiyacı gidermeyebiliyor. Konteynır bu anlamda daha uzun vadeli bir çözüm olarak ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi olarak koyteynır yapımı için bir imalathane kuracağız. Kullanmasak dahi bir rezerv alanında saklayacak, ihtiyaç halinde bölgelere ileteceğiz.” dedi.

Akgün Restoran Çorba
Büyükşehir meclisinde iki önemli açıklama
UB Group
Büyükşehir meclisinde iki önemli açıklama
Büyükşehir meclisinde iki önemli açıklama

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kurban Bayramı'nın ikinci gününde 726 kaza yaşandı, 11 kişi hayatını kaybetti
1 / 15
BELLONA (AVN Center)

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

ALPER