Beşkardeşler Acelle Alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Whatsapp iletişim
Kuzuluk Emlak

Bu fotoğraflar ödül getirdi ama utandırdı

02-11-2019 12:33:44 - SAKARYA
794 OKUNMA | 903 HİT
Bu fotoğraflar ödül getirdi ama utandırdı

Alarko Carrierın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek için Küresel İklim Değişikliği yarışmasında Sakarya’dan iki ödül aldı

AKYAZI PANJUR
Instagram ve Twitter üzerinden yapılan yarışmada toplanan binlerce fotoğraftan, halk oylaması sonucu en yüksek beğeni sayısına ulaşan 50 kare, seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı. 
 
Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu Başkanı Alper Kaptanoğlu, Alarko Carrier Klima Ar-Ge Proje Müdürü Harun Özkara ve fotoğraflarıyla Instagram’ın öne çıkan isimlerinden Ahmet Erdem’den oluşan jürinin puanlarıyla dereceye giren 13 fotoğraf belirlendi.
Yarışmaya Sakarya’dan katılan Eren Erenbilge ve Cengizhan Türkoğlu dereceye girerek ödül almaya hak kazandılar. 
Yarışmada derece alan fotoğraflar Taşkısığı'ndaki Çaltıcak Gölü ve doğalgaz çevrim santrallerinin yer aldığı bölgede çekildi. 
 
İklim değişikliğine farkındalık yaratmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirten Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, “6 yıldır düzenlediğimiz yarışmaya gelen fotoğraflar iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini çok net bir şekilde belgeliyor. Ülkemizin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgeler arasında. İklim krizi günümüzün en önemli sorunu. Biz de Alarko Carrier olarak, doğaya dost, çevreci ürünler geliştirmeye, küresel ısınma potansiyeli (Global Warming Potential –GWP) düşük gazlarla uyumlu cihazlar tasarlamaya odaklandık. İklim değişikliği hakkında bilinçlendirmek ve konuya dikkat çekmek için düzenlediğimiz yarışmaya gösterilen ilgi her yıl artarak devam ediyor.” dedi.
 
Küresel iklim değişikliğini en etkili şekilde gözler önüne seren 13 fotoğraf Alarko Carrier’ın 2020 takviminin sayfalarında yer almaya hak kazandı.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ailesi için çalışmaya devam ediyordu
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama