Abdullah Taha Yıldırım Murat Tepeçınar Sami Kafadar
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Toprak Turizm

Akyazı Sanayi Sitesi Derneği'nden yeni sanayi siteleri çağrısı

27-09-2023 14:05:01 - SAKARYA
Akyazı Sanayi Sitesi Derneği'nden yeni sanayi siteleri çağrısı

Hardal Burger Akyazı
Akyazı Sanayi Sitesi Derneği Başkanı Ömer Çetin Sarı, ilçede yeni ihtisas sanayi sitelerine ihtiyaç olduğunu belirterek, ağaç işleri, geri dönüşümcüler, zirai aletler ve galericiler sitelerine zaruri ihtiyaç olduğunu söyledi.
 
Ömer Çetin Sarı, yaptığı açıklamada, ilçede olumlu veya olumsuz zaman zaman gündem olan Akyazı Küçük Sanayi Sitesi'nin kronikleşmiş sıkıntı ve problemlerin çözümünde zorluklar yaşadıklarını ifade etti.
 
'Haklı veya genellikle haksız eleştiriye muhatap oluyoruz' diyen Sarı; "Sitemizde 45 değişik meslek erbabı hizmet veriyor. .Bu çeşitli ve karma mesleklerin aynı sanayi sitesinde çalışırken istemeden de olsa  oluşturduğu problemimiz kamuoyunu sıklıkla meşgul ediyor. Bu problemimizin radikal  bir çalışma ile çözümü için yeni ihtisas sanayi siteleri oluşturulması ve ilgili hedef kitle olan esnaflarımızın hizmetine uygun ekonomik şartlarda sunulması  çözüme ciddi katkı sağlayacağı gibi, Akyazı Sanayi Sitemizin yükünü azalacağını düşünüyoruz" diye konuştu.
 
Sanayi sitesi yakınında sanayi işyerleri yapmayı düşünen müteşebbislerin, ilgili meslek örgütleri, sanayi sitesi yönetimi ile istişare ederek oluşturacağı projelerin daha sağlıklı ve sorunları minimize edeceğine vurgu yapan Sarı, sözlerine şöyle devam etti; "Akyazımıza ivedilikle ağaç işleri, geri dönüşümcüler, zirai aletler ve galericiler sitesi kazandırılması zaruri ihtiyaç haline gelmiştir.
 
SANAYİ SİTEMİZİN YÜKÜNÜ AZALTACAK
 
Yapılacak olan bu çalışmaların, bölgemize gerek çevre sağlığı gerekse istihdam konusunda katkı yapacağı gibi mevcut sanayi sitemizin yükünü azaltacağı  yadsınamaz bir gerçektir. Yeni sanayi işyerleri yapmayı düşünen müteşebbislerin  talep etmeleri halinde, geçmiş tecrübelerimize dayanarak ve  hiç bir maddi manevi beklentimiz olmadan katkı yapmaya hazır olduğumuzu ifade eder çıktıkları bu kutlu yolda muvaffakiyetler diliyoruz."
Ürdüç
Peki kendi sahamızda neden kazanamıyoruz...
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Marmara Göz