Marmara Göz
YÖNYAP YAPI
Ellidört Park

Akaryakıtta yeni dönem başlıyor

14-05-2024 13:04:41 - SAKARYA
Akaryakıtta yeni dönem başlıyor

EPDK'nin farklılaştırılmış akaryakıt ürünlerinin istasyonlarda aynı fiyata satılmasına ilişkin Kurul kararı yürürlüğe giriyor.

Hardal Burger Akyazı
Bu kapsamda, 13 bin bayide yarın itibarıyla fiyatlar güncellenecek.
 
EPDK'nın Kurul kararına göre, yarın itibarıyla akaryakıt istasyonlarında yapılan satışlarda, farklılaştırılmış olsun veya olmasın aynı tür akaryakıt için fiyat farkı uygulanmayacak.
 
Akaryakıt istasyonlarında "95 oktan benzin ve dizel, ultra force (ultra kuvvet), power (güçlü), fuelsave (yakıt tasarruflu), VMax, VPro" gibi ifadelerle farklı fiyatlarla ürün satışı yapılmayacak.
 
EPDK'den yapılan açıklamada, dağıtıcı lisansı sahiplerinin farklılaştırılmış akaryakıt satışına devam edebileceği ancak bu özelliklerin fiyatı değiştirmeyeceği belirtildi.
 
 
"KALİTE İZLEMESİ ARALIKSIZ OLARAK SÜRDÜRÜLÜYOR"
 
Açıklamada, tüketici nezdindeki belirsizliklerin önüne geçilmesinin, dağıtıcı ve bayilerin operasyonlarında kolaylık sağlanmasının amaçlandığı karara ilişkin, "Türkiye'de yaklaşık 13 bin bayi ile tüketicilerin akaryakıt ihtiyaçları en yüksek hizmet ve kalite standartlarıyla karşılanmaktadır. Akaryakıt Kalite İzleme Sistemi ile akaryakıt bayilerinde ve Depo Akaryakıt Kalite İzleme Sistemi ile de akaryakıt dolum terminallerinde kalite izlemesi aralıksız olarak sürdürülmektedir." ifadesine yer verildi.
 
EPDK, dağıtıcı lisansı sahiplerinin yüzde 0,5'i geçmemek kaydıyla akaryakıtların özelliklerini iyileştirmeye yönelik çeşitli katkı maddelerini ürüne ekleyebildiğini belirterek, bu işlem için kullanılacak katkı maddelerine ilişkin dağıtıcı lisansı sahiplerinin EPDK'yi bilgilendirme ve gerekli izinleri alma yükümlülüklerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığını kaydetti.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Erman baba 1 hafta önce2024-05-15 15:32:50

Halkci kardes ne kadar nankorsun adam daha ne yapsin iha var siha var daha ne yapsin:)

0
-0
Vatansever 1 hafta önce2024-05-15 15:11:18

Musul ve Kerkük gibi petrol yataklarını verenlerden değil de günümüz ülke yönetiminden aramak ancak APTAL işidir

0
-1
Ercan 1 hafta önce2024-05-14 22:07:24

Halkçı kardes kime ne anlatıyorsun ki bu kadar yıl dağlara taşlara ağaçlara derelere sulara kuşlara anlatsan anlarlardı ama malesef bi insancıklar anlayamıyor işte yol yaptı köprü yaptı diye anlatan o vatandaşa sor bakalim o yoldan köprüden hiç geçmişli geçmediği yola köprüye para ödediğini zaten ona anlatmak deveye hendek anlatmak gibi bişey olur

0
-0
Halkci 1 hafta önce2024-05-14 19:45:43

Köprülere de yuzde 40 zam geliyormus. Hani cok sevdiginiz cumhurbaskanin baskan oldugu hukumet yapiyor bunu. Hani yol yaptik kopru yaptik diyordunuz ya. Eskiden yilbasinda guncellenirdi rakamlar. Nereden nereye degil mi.

0
-0
SAMEK’in el emeği göz nuru eserleri görücüye çıkıyor
1 / 15
Yakıcı Garden

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Aytaş Home 1