Marmara Göz
ÖNCÜ DÖNER
Kuzuluk Emlak

8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı

02-12-2022 18:42:58 - SAKARYA
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı

Akyazı ilçesinde 5 bin metre kare alan üzerine inşa edilen ve 8 milyon 772 bin liraya mal olan 'Akyazı İlçe Terminali’ törenle açıldı.

Özgür Adımlar

Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Akyazı İlçe Terminali’ görkemli bir törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Terminalimiz Akyazı’mıza hayırlı olsun “ dedi.

Akyazı’nın uzun yıllardır ihtiyacı olan ve Akyazı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Akyazı İlçe Terminali görkemli bir törenle açıldı. Fatih Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alan üzerinde 8 milyon 772 bin liraya inşa edilen terminalin açılış törenine Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya eski Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ilçe belediye başkanları, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkanı Bilal Soykan gerçekleştirdi. Akyazı’nın önemli bir ihtiyacı olan Akyazı İlçe Terminali’ni açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Soykan, “ Bugün ilçemiz için çok önemli, çok özel ve güzel bir gün. Uzun yıllardır eksikliği hissedilen ve çokça zikredilen ilçe terminalimizi bugün hep birlikte hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bilal Soykan, “ Göreve başlamamızın dördüncü yılında ilçemize önemli hizmetler kazandırdık. Akyazı Sokak Hayvanları Bakımevi ve Güzlek Mesire alanımızı hizmete açtık. Büyükşehir Belediyemizle birlikte ilçemiz genelinde 200 bin tonun üzerinde asfalt çalışması gerçekleştirdik. 9 mahallemizi doğalgaz ile buluşturduk. Üniversitemizin 4 yıllık fakültesinin açılışını gerçekleştirdik ve fakültemizin idari binasının kaba inşaatını tamamladık. Akyazı Spor Kompleksimizi de inşallah Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce hizmete açacağız. Aynı şekilde çalışmalarına başladığımız Mezbahane ve Hayvan Borsası Projemizin de açılışını inşallah Mart ayında hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Açılışı gerçekleştirilen ilçe terminali ile birlikte Akyazı’nın toplu taşıma sistemine düzen getireceklerini ifade eden Başkan Soykan, “ İlçemize uzun yıllar hizmet verecek olan bu tesisimiz şoför esnafımıza, kooperatiflerimize, ulaşım sektörüne ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Bütün çalışmalarımızda emeği geçen başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, meclis üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Başkanımıza, teşkilatımıza ve karda kışta her zaman yanımızda olan sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

Terminali’nin Akyazı’ya hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “ Bizler, sizlerin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilmek adına gündüz-gece demeden çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar bütün ilçe belediyelerimizle baş başa vererek yeni projeleri birlikte hayata geçiriyoruz. Akyazı en güzel hizmetleri hak eden bizim gözbebeğimiz olan bir ilçe. İnşallah hep birlikte Akyazımızı daha nice güzel hizmetlerle buluşturacağız. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Akyazı İlçe Terminali’nin Akyazı’ya çok yakıştığını ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “ Başta Belediye Başkanımız Bilal Soykan olmak üzere tüm belediye çalışanlarını tebrik ediyorum. Gerçekten güzel bir iş başarmışlar. Akyazı’ya hayırlı ve uğurlu olsun. AK Parti belediyeleri ile Sakarya’mız ve ilçelerimiz büyük bir gelişim gösteriyor. Her ilçemiz güzel ama Akyazı bizler için de bir başka güzel. Son dönemde özellikle yatırım üstüne yatırımlarla çok daha güzelleşiyor. Birliktelik olunca bereket olduğunu görüyoruz. Sakarya’da da bunun en güzel örneklerini görüyoruz” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, “ Pandemi sürecine rağmen ülkemizde ve Sakarya’mızda önemli işlere imza atılıyor. Bu proje de en güzel örneklerinden bir tanesi olmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Türkiye büyüdükçe Sakarya da Akyazı da büyümeye devam edecek. İyi ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var” ifadelerini kullandı.

İlçe Terminali’nin Akyazılı vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “ Akyazı’mızda Bilal başkanımızın döneminde saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetler hayata geçti. Akyazı İlçe Terminali de bunlardan bir tanesi. Şehir içi şehir dışı seyahat eden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akyazı’da bu kadar hizmet olunca çok defa geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Başkanımız bizi Akyazılı yaptı. Akyazı’dan her ayrıldığımda mutlu ayrıldım. Başkanımız birçok alanda vatandaşın gönlüne dokunuyor. Kendisini bu takdire şayan çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile Akyazı İlçe Terminali’nin açılışı gerçekleştirildi.

Kobya İnşaat
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
Kobya İnşaat
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı
8 milyonluk ilçe terminali hizmete açıldı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bizde kaleden döndük 2 ay önce2022-12-08 13:14:39

Şu an kullanılmıyor

0
-0
Kamil Zorti 2 ay önce2022-12-05 11:57:03

Akyazı'ya bu kadar büyük terminal gerekli mi idi, koca Alman illerinde şehrin göbeğindeki cep terminallerle işi görüyorlar bizimkiler merkezden kalkan otobüslerin işin bozup Yahyalı merasına koca terminal yapıyor. orada maaşlı 10 tane de çalışan olur, istihdam sağladık dersiniz. Bravoo alkış, ver mehteri. İnşallah adapazarından gelen minibüsler ile il dışından gelen otobüsler hastane mahallesine kadar gidip dönüyordur, dolmuşçulara iş çıkartmak sakarya UKOME'nin uzmanlığı

0
-0
Misafir 2 ay önce2022-12-05 08:58:29

Zihniyet değişmedikçe hizmet değişmez

0
-0
Birisi 2 ay önce2022-12-05 07:03:47

Ali İhsan Yavuz hani şu bir şeyler olmasa bile bir şeyler olmuş olmalı diyen cahil herif değil mi? Ey akyazılılar nasıl hakederseniz öyle yönetilirsiniz. Bu kalitesiz vasıfsız cahil insanları kendinize layık görüyorsunuz demek ki...

0
-0
Sakarya 54 2 ay önce2022-12-04 23:25:06

Hayırlı olsun 100 yıl sonra ilk

0
-0
Hastane mahallesi 2 ay önce2022-12-04 18:49:06

Yapılan terminal adapazarına daha yakın, millet oraya 2 dolmuşa binip gidecek, oradan da adapazarına.

2
-0
burhan 2 ay önce2022-12-03 22:08:30

açılışa halk ilgi göstermemiş. millet yürümeye üşenmis anons yapıp otobüs kaldirsaydiniz. peşine de döner ayran yollar vatandaşla dolup taşardı. x partililer bedava bişey yoksa pek rağbet etmiyor.

1
-0
Mechul adam 2 ay önce2022-12-03 18:30:40

Tuh ya heykel cesme olaydi iyidi avuclar patlayana kadar alkislar gururla selfi ceker sayfalarimizda paylasirdik oldumu simdi emegi gecen herkeze tesekkur eserim elestiriyi kullanima baslandiktan sonra yapmayi tercih ediyorum sicak koltuktan klavyeden bos sallamak guzel olmuyo yasayip gormekten yanayim

0
-2
Orçun 2 ay önce2022-12-03 18:21:46

Akyazıya hiç yakışmadı.

0
-0
vatandaş 2 ay önce2022-12-03 17:38:10

biraz büyük olmamış mı ?

0
-0
DUYARLI VATANDAŞ 2 ay önce2022-12-03 17:20:17

PARAYLA REKLAM OLMAZ R.T.E

0
-0
Misafir 2 ay önce2022-12-03 16:54:14

Akyazıya Terminal Açılmış Açılsa NeolurTerminala Araçların Gidebilmesi İçin Yol Lazım Dolmuşların Çalştığı Mahalle Yolları Köstebek Yuvasına Dönmüş Dolmuşlar istikametine Girmek İstemiyorlar Örnek Aranırsa Topağaç Mahallesine Baka Bilirler

0
-0
Vatandaş 2 ay önce2022-12-03 16:52:06

Bakıp görecez hayır oraya dolmuşta gitmiyor böyle bi dolmuş sistemi başka bi ilçede bile yoktur çarşamba günleri hariç dümdüz karaçalılık seyfeler orda bi sosyal gelişimvar yürüycen hastaneye köydolmuşlarına binecen

0
-0
Halo 2 ay önce2022-12-03 16:12:00

Ne yani ben şimdi Adapazarı dolmuşuna binmek için tekrar bir daha dolmuşa mı bineceğim olur mu böyle bir şey

0
-0
Misafir 44 2 ay önce2022-12-03 14:46:45

Sayın veklimizde gelmiş çok emek sarfetmiş gülüyor oldu olacak zayn da gelseydi motoru ile gösteri yapardı akyazı haber de resimleri çeker bir zayn haberi daha yapardı

1
-0
Fakir 2 ay önce2022-12-03 14:45:10

Eser dedikleri inşaat. Sanki mimar Sinan tasarlamış terminali. Bilgiyarda çizip hazır beton döktükleri şeye eser diyorlar. Akyazi şoför esnasifi da zaten kendini çok geliştirdi. Gerek yolcuya saygı gösterme olsun, güzel konuşma olsun, aracı sürerken telefon ile konuşmama olsun maşallah. Hakkettiği böyle bir eseri!

3
-0
ZEKERİYA 2 2 ay önce2022-12-03 12:51:33

LAKİN YAPILAN YER YANLIŞ KARAÇALLIK HASTAHANE MAHALLESİ TARAFINDA OLMUŞ OLSA ORADAN KALKAN ARAÇLAR TOPLIYARAK HALKI GELSE DAHA GÜZEL OLURDU BUNU YAPARKEN TABİKİ BU HESAPLANMALIYDI ARKADAŞIMIZIN BİRİ YAHYALI MERASINDAN YENİ GİRİŞTEN BASHETMİŞ O GİRİŞİN NERDE OLDUGU DEİL YENİCAMİ ÇARŞI HASTAHANE MAH KARAÇALLIK YAGCILAR PAZAR KÖY VS İNSANLAR KALKIP TAA AKYAZININ GİRŞİNE YE YÜRÜYECEK YADA DOLMUŞ ÜCRETİ ÖDEMEK ZORUNDA KALACAK HA ARAÇLAR TERMİNELDEN KALKIP ÇARŞIYA KADAR GELECEKSE NEDEN TERMİNAL VAR

0
-0
ZEKERİYA 2 ay önce2022-12-03 12:47:48

YAPANA TEŞEKKÜR ETMEK BORCUMUZ TEŞEKKÜRLER LAKİN ELEŞTİREN ARKADAŞLARA BAZI ARKADAŞLAR NANKÖRLÜK YAPMAYIN DEMİŞ BİRAZ SESLİ DÜŞÜNÜRSEK BEN ADAYA VEYA ŞEHİR DIŞINA GİDERSEM KENDİ ÖZEL ARACIMLA GİDERİM TERMİNALİN NEREDE OLDUGU BENİ İLGİLENDİRMEZ MUSAFİRİMDE GELİRSE GİDER ALIRIM LAKİN HASTANE MAHALLESİ KARAÇALLIK TARAFINDAN GELECEK İNSANLARIMIZ ZATEN ZORLA GEÇİMİNİ SAGLAYAN YAŞLILARIMIZ DOLMUŞ PARASINI BİLE HESAP YAPARAK GEÇİMİNİ SAGLAYAN İNSANLAR İÇİN ZOR OLMAZMI HİZMET TABİ GÜZEL LAKİN YAPILAN

0
-1
Konuralpli 2 ay önce2022-12-03 12:18:30

Otogar meselesi gerçekten akyazı'nın en büyük problemi miydi yoksa çok daha büyük problemlerimiz mi var? Bence asıl problemimiz trafik değil mi hala daha şehre kazandırılmamış planlaması bile yapılmamış alternatif giriş problemimiz değil mi? Akyazı üniversite kazandırdık diye boy boy fotoğraf çektirenler hala bir binası yok Bu bir problem değil mi binayı geçtim hala bir planı bile yok? Hala Akyazı'da her gün 3-4 tane kaza oluyor bunlar problemimiz değil mi?

0
-0
Akyaziliyim 2 ay önce2022-12-03 12:14:52

Öncelikle ben de vatandaşım adlı arkadaş insanların eleştirmek en doğal hakkı insanlar eleştirdi diye başka Partili olmuyorlar bunu anlamanız lazım artık Mahalle Sakin arkadaş bu zamana kadar yoktu diyorsun Biz de zaten var olduğunu söylemiyoruz ama yoktu diye de yanlış yere yapıldıysa ve kullanılamayacaksa yapılmasının ne anlamı var Sorum şu şimdi Adapazarı Akyazı minibüsleri bu otogardan mı kalkacak bu otobüsler Çarşı içine bir daha girmeyecek mi Bunun düzenlemesi nasıl olacak

0
-0
Akyazili 2 ay önce2022-12-03 12:09:54

Terminalin yanındaki helikopter pisti cok güzel olmuş en azından helikopter ile gelip dolmuşa bine bileceğiz keske hemen arka tarafına da bir havalimani yapsanız güzel olur zaten Allah izin verirse Karacasu dereside bitince ordanda gemilerimiz kanal İstanbula baglabacak sonra akyaziyi kim tutabilir ki.

8
-1
Vatandaş 2 ay önce2022-12-03 11:34:34

Tek merakım bu adapazarı otobüsleri içeri girdiklerinde nasıl manevra yapacak o yani. Hayal kırıklığı

1
-0
Cahil 2 ay önce2022-12-03 09:43:36

Engin EROĞLU orta garaj hayırlı olsun demişti face book tan , Şimdi soruyorum burası terminalmi orta garajmi ? Yaptım olduyla hizmet ettiğinizi sanmayın , yazık gerçekten yazık

0
-0
Halkci 2 ay önce2022-12-03 09:38:53

Herhangi bir üretim yapmadığı gibi üretim yapılan bir bolgenin içine gömülen terminal binasını yapanları kınıyorum. 30 yıldır ilçeyi yöneten, kendi beceriksizlikleri nedeniyle ilçenin trafik sorununu asla çözemeyenler halki ilçenin dışından adapazarina gitmeye zorluyor. Ömründe otobüse binip seyahat etmeyenlerin verdiği bu kararı halkımız önce vicdanında sonra sandıkta yargilayacaktir

4
-1
vatandaş 2 ay önce2022-12-03 09:38:17

güzel bir garaj ama yeri ters olmuş. pazar yerinin karşısında boş alan vardı belediyeye ait her yere yakın orası da olabilirdi. bu garaja gidip gelmek için minübüsler fazladan yakıt tüketecek. bir şey yaparken böyle şeylerde düşünülmeli.

3
-0
Vatandaşça vatandaş 2 ay önce2022-12-03 09:17:36

Aynen kardeşim çok uzak… Yeni planlamaya bir bakın bakalım Akyazı’ya yeni giriş Yahyalı merasından başlayıp Ada caddesine nereden bağlanıyor.. Bi siz akıllısınız, belediyede çalışanlar hiç düşünmüyor değil mi :)) Gülüyorum bu kafayla size oy hakkı verilmesine…

1
-2
Hizmet 2 ay önce2022-12-03 09:16:50

Chp gelir o garajin orta yerine okuz heykeli yapar gidip gelirken boynuzunu yaglarsiniz merak etmeyin artik onu arar oldunuz

0
-3
Emekli 2 ay önce2022-12-03 08:24:34

Akyazı ya bu bile çok yıllardır yapılamayan şey nihayet yapıldı ne oldu sadece yapıldı Avrupa çatlayacak

2
-0
Misafir 54 2 ay önce2022-12-03 03:56:00

Şakamı la millet oraya nasıl gidecek paramı kaldı cepte yazık

4
-0
Yeter çektiğimiz 2 ay önce2022-12-03 03:23:42

İlçe merkezinde olmalıydı kim napsın kör noktada otobüse binmeyi

2
-0
Vatandaş 2 ay önce2022-12-03 02:18:34

Mermerler ne kadar tuttu acaba

1
-0
Bende Vatarndaşim 2 ay önce2022-12-03 01:57:00

Elleriniz Dert Görmesin Çok Güzel Olmuş Yapan Ve Yaptirandan Allah Razı Olsun Mesajlara Bakiyorum Gülüyorum Chp Ve Yandaş Klavye Ekibi İş Başında Catlayin Patlayin

1
-4
Vatandaş Kemal 2 ay önce2022-12-03 01:53:12

Sağolsun belediye başkanımız SMS ile davet etti beni de. ( numaramı nereden buldular bir öğrenebilsem) Malumunuz çok yoğun bir tempoda çalışan emekçi uzman bir eğitimci olarak katılamadım. Vatandaşlarımız ne kadar haklılar eleştirilerinde? Yapacağım incelemeler sonucunda göreceğiz.

1
-0
.... 2 ay önce2022-12-03 01:07:21

Sekiz milyona malettikleri yere bakın ben utandım

4
-0
0854 2 ay önce2022-12-03 00:39:21

Orası taksi tetminalimi yoksa otobusmu

3
-0
Mahalle halkından 2 ay önce2022-12-03 00:29:40

Evet siz insanoğlu o kadar nankörsünüz ki yapılan her şey böyle ancak kötülemekten başka birsey bilmezsiniz resmen bu yaptığınız nankörlük başka hiçbir şey değil yani başkana destek çıkmak yerine hep bir kötüleme edasıyla yok işte Bizim yolumuz yapılmadı yok benim o yolum yapılmadı gibisinden ki edalar yok Uzak yere yapıldı sonuçta yapılmış bir şey daha öncesinde böyle bir şey yoktu başkanım eline emeğine koluna sağlık sana destek veren bütün ekibe çok teşekkür ederiz kendi mahallenin halkindan

1
-3
Akyazili 2 ay önce2022-12-03 00:08:21

9 milyon :⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠)

3
-0
Takipçi 2 ay önce2022-12-02 23:55:16

Çeşme ve heykel açsaydık yorumlarınız yine böylemi olacaktı.Durmak yok yola devam BAŞKAN,nım Akyazımıza kazandırdığınız ve kazandıracağız hizmetler için teşekkürler Mevlam yar ve yardımcınız olur inşallah

2
-3
5454 2 ay önce2022-12-02 23:54:11

Adam yapmış gayet güzel ve şık yapsa dert yapmasa dert nesini eleştiriyorsunuz anlamadım.

2
-5
Akyazı 2 ay önce2022-12-02 23:36:13

Ben bir akyazıli olarak utanıyorum artık akyazıliyim demeye bu kadar saçma bu kadar boş bir şey daha görmedi bu millet hanı ferasetimiz ileri görüşümüz bırakın ileriyi suani görüşümüz Allah yardımcımiz olsun taşı toprağı altın olan beldemizi ileri gitmesi yerde geri gidiyor... yorumsuz...

1
-1
Gül 2 ay önce2022-12-02 23:17:34

Çok güzel bir proje ama aması var bizler Adapazarı'nda gitmek için iki araba değişip adapazari arabasına binecez etti sana 3 ah be başkanım bizim okadar paramız olsaydı kendi aracımiz olurdu yine olan garibe oldu maalesef

3
-0
Kerim Acar 2 ay önce2022-12-02 23:03:23

Hayırlı olsun

1
-1
Vatandaş 2 ay önce2022-12-02 22:26:19

Keşke Reis gibi geleceği görebilseniz. Boşa harcanmış milyonlar yazık.

3
-1
Vatandaş 2 ay önce2022-12-02 22:19:22

İlçenin daha ne kadar dışına çıkartılabilir anlayamadık az ilerde Mudurnu kenarı var oradan 110 bin metre kare alan çevrilsin fark etmez biz orayada gideriz çok lazım olan ama en olmaz yere yapılan bir yatırım hayırlı olsun

5
-0
muhalif 2 ay önce2022-12-02 21:28:17

ilçe merkezine de yeni yapılan terminale gitmek için bir terminal yapılmasını öneriyorum

13
-0
Halk 2 ay önce2022-12-02 21:17:22

Ben hayatım boyunca bu kadar plansız saçma kentleşme görmedim :) yaptınız eyvallah teşekkürler ama yapmak olsun diye yapmasaydınız iyiydi :)

6
-0
... 2 ay önce2022-12-02 20:00:37

Abi nasıl 8 milyon ödeme kaç milyonu acaba kimlerin cebine girdi

7
-0
Kamu borç yapılandırması teklifi, komisyonda kabul edildi
1 / 15
Akyazı Restoran

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

NS Bilişim