NETWORKS
İNOĞLU YAPI ÇELİK PREFABRİK YAPILAR
Akyazı Panjur

Paralarla ortadan kaybolan kuyumcu ile ilgili yeni gelişme

28-04-2024 16:52:24 - KAMPANYA
Paralarla ortadan kaybolan kuyumcu ile ilgili yeni gelişme

Hardal Burger Akyazı
Adapazarı'nda 18 yıl önce iki kız kardeşi ve babası soygun için öldürülen babasından kalan dükkanı işleten ve topladığı paralarla ortadan kaybolduğu iddia edilen M.B'nin kuyumcu dükkanında arama yapıldı.
 
 
Adapazarı Kapalı Çarşı'da kuyumculuk yapan İsmail Bilaloğlu (65) ile kızları Neriman (30) ve Hatice (25), 13 Nisan 2006'da Adapazarı-Karasu yolunda kendilerine ait otomobilde soygun için öldürülmüştü.
 
Cinayetleri o dönem Bilaloğlu'nun işyerine komşu olan gümüşçülük yapan G.K'nın planladığı ve cinayetleri üniversite öğrencileri B.Y., A.D. ve G.B'nin işlediği ortaya çıkmıştı.
 
Cinayetler 3 yıl sonra bir hırsızlık olayıyla ilgili sigara izmaritinden alınan DNA örneğinin  öldürülen Hatice  Bilaloğlu'nun tırnakları arasında bulunan doku örneklerinin karşılaştırılması sonucu çözülmüştü.
 
Tüm sanıklar üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmişti.
 
Öldürülen babadan kalan kuyumcu dükkanını oğlu M.B, işletmeye devam ediyordu. Özellikle yabancı uyruklulara döviz alım satımı yapan M.B'nin topladığı paralarla ortadan kaybolduğu öne sürülmüştü.
 
Şikayetler üzerine Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında M.B'nin kuyumcu dükkanında polis ekiplerince arama yapıldı.
 
Çilingir yardımıyla iş yerine giren polis, bilgisayarı incelemek üzere aldı.
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kurban Bayramı'nın ikinci gününde 726 kaza yaşandı, 11 kişi hayatını kaybetti
1 / 15
Murat Optik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

MAHMUT