Çarşı Pazar
Akyazı Belediyesi Banner
Kuzuluk Emlak

Ailelere karne uyarısı

18-01-2019 17:54:54 - İLANLAR
1179 OKUNMA | 1518 HİT
Ailelere karne uyarısı

Karne dönemiyle birlikte çocuklarınızın performanslarının sergilendiği döneme gelmiş bulunuyoruz.

Ancak karne bizlere sadece sayısal veri sunmaktadır. Çocukların başarısı sadece sayısal olarak algılanmamalı, elbette kötü karneler beklenmeyen notlar olacaktır. Alınan karne notları aslında aile, çocuk ve öğretmenin ortak notudur. Düşük puanlı karneler yüzünden çocuklarınıza kızmayın, çocuklar sadece iyi not alırsam ailem tarafından sevilirim düşüncesine sahip olmamalıdır. Eksik olan veya yanlış yapılanları göstermenin yoludur karne. Aileler çocuğa sadece derslerinde yüksek not alırsan başarılısın gözüyle bakarsa, çocuklarda 'başarılı olursam sevilirim' algısı oluşabilir.

Her şeyden önce anne ve babaların çocuklarını her zaman ve her durumda koşulsuz sevdiklerini, kabul ettiklerini ve değer verdiklerini çocuklarına hissettirmeleri gerekir.Karnesi kötü olan öğrencileri utandırıcı, aşağılayıcı, emredici, eleştirici davranmanın ve karnesini arkadaşlarının karnesiyle kıyaslamanın çocukta olumsuz izler bırakacağı unutulmamalıdır.Çocuklarınızın onlara uygun bir çalışma programı ve akademik çalışmalar ile ortaya çıkmış yöntemlerle  daha başarılı olabileceğini hatırlatmakta fayda var. 

Psikolog Hüseyin Selim Asil
 
Tel : 0530 820 53 21 
 
Adres: Ömercikler Mah. Ada Cad. No: 9/1 Akyazı  / SAKARYA (Foto Ferit karşısı)
 
Ailelere karne uyarısı
Ailelere karne uyarısı
Ailelere karne uyarısı

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
AK PARTi iLÇE TEŞKiLATI YUNUS TEVERi ZiYARET ETTi
1 / 15
10 K GRUP
SRC Kursu Akyazı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama