Beşkardeşler Acelle Alışveriş 2021
ETÇiM
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başladı

02-11-2020 09:16:21 - EĞİTİM
24830 HİT
Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başladı

Özgür Adımlar
Okullarda yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya yarın geçildi.; ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri de bugünden itibaren yüz yüze eğitime başladı.
 
Corona virüsü salgınında kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçildi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı tedbirler kapsamında ilk olarak okul öncesi ile 1, 2, 3, 4 sınıflara ek olarak  8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlamıştı. Bakanlık 5. ve 9. sınıfları da yarından itibaren yüz yüze eğitim uygulamasına dahil etti.
 
HAFTADA 2 GÜN GİDECEKLER
 
2020-2021 eğitim döneminde resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün, 6’şar saatten toplam 12 ders saati yapılacak. İmam hatip ortaokullarında ise yine haftada 2 gün, 7’şer saatten toplam 14 ders saati uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün, 8’er saatten toplam 16 ders saati yapılacak.
 
Ders süreleri 30 dakika olarak belirlenirken, ders araları ise 10 dakika olacak.
 
HANGİ DERSLER YÜZ YÜZE İŞLENECEK?
 
Yüz yüze eğitime üçüncü aşamada dahil edilen ortaokul 5. sınıflarda şu dersler işlenecek: Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri.
 
İmam hatip ortaokul 5. sınıflarda yüz yüze işlenecek dersler: Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri.
 
9. sınıf öğrencileri ortak, seçmeli ve mesleki derslerin tümünden sorumlu olacaklar. Bu süreçte okul yönetimince belirlenen dersler yüz yüze, bunların dışında kalan dersler ise uzaktan eğitim yolu ile işlenecek.
 
ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDERMEK İSTEMEYEN VELİLERDEN ONAY ALINACAK
 
Yüz yüze eğitimin diğer aşamalarında olduğu gibi 5. ve 9. sınıflar için de, istemeyen veli yazılı onay vererek çocuğunu okula göndermeyebilecek. Okula gitmeyen öğrenci ‘devamsız’ sayılmayacak ve uzaktan eğitime devam edecek.
Akyazı Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Güvençler li 8 ay önce2020-11-02 14:41:48

Çok daha önceden acilmaliydi. Eğitim önemli. Bu hastalık artık hayatımızın bir parçası tedbirimizi alıp hayatımıza devam edecez. Tedbir kuldan takdir ALLAHtan. Tedbirsiz davranmak kader değil aptalliktir.

0
-2
ElifKilickeser Toy 8 ay önce2020-11-02 08:36:14

Hollandada vakalar 11000 ama okullar eylul 1 de acildi hic kapatmadilar gitmeyenede para cezasi var Yani egitim onemli evden cok zor oluyor hayirlisi turkiyemize

0
-4
Asya Lunaparkta Kampanya
1 / 15
Lonca Doğalgaz
Nizamoğlu Besicilik

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Taxim Motors Oto Yıkama 2