Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Okullar ne zaman açılacak

22-04-2020 15:58:01 - EĞİTİM
2135 OKUNMA | 4817 HİT
Okullar ne zaman açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili eylül-ekim aylarının daha ağır bastığını söyledi.

AKYAZI PANJUR
"Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok" diyen Selçuk, "Tabii mayıs-haziran ve eylül-ekim dönemlerine ilişkin de çalışmamız bulunuyor" ifadesini kullandı. Selçuk ayrıca, LGS tarihinin ertelenmesinin de söz konusu olmadığı belirtti.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde corona virüsü tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu.
 
NTV canlı yayınında açıklama yapan Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı:
 
* Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8:30’da çocuklar adına Anıtkabir’de olacağız.
 
* EBA TV’de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV’de özel sürprizlerimiz var.
 
* Okullar sağlık sorunları giderildiği için ‘okullar açılsın’ deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz.
 
* Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir.
 
* Türkiye’nin gidişatı ya da DSÖ’nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başlarız.
 
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
 
* Yaz ayları için bir planlamamız yok. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yeni eğitim takvimi için çalışmalarımız hazır. Okulların açılmasıyla ilgili eylül-ekim ayları daha ağır basıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok.
 
LGS ERTELENECEK Mİ?
 
LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran’daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. Online sınav da yapılmayacak.
 
“BİLİM KURULU’NUN VERİLERİNE BAĞLI”
 
Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Okulların ne zaman açılacağı’ sorusunu sıklıkla duyuyorum, ancak cevabım yine aynı. Bunun kararı, Bilim Kurulu’nun verilerine bağlı. Bu doğrultuda belirlenecek her tarih için senaryomuz hazır. O zamana kadar uzaktan eğitimde çeşitlilik ve kaliteyi artırmak için çalışacağız” dedi.
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ozturk 2 ay önce2020-04-23 11:22:51

Bütün dünyaya yayılmış ne olacagı belli olmayan çaresi bulunmamış bi virüs varken henüz ne oldugunu bile dünya çözememişken millet okulla kafayı bozmuş

1
-0
Akyazıdan 2 ay önce2020-04-23 10:55:58

Arkadaşlar gelen bilgilere bakmak gerekirse,Bakan haftaya açıklama yapacak ve 1 Haziran tarihine kadar okulları tatil edecek.Sonra okullar açılıp 3 hafta içinde yazılı sınavlar yapılıp 19 Haziran da yaz tatiline girecek gibi..

1
-0
Misafir 2 ay önce2020-04-22 16:57:38

Bence birinin Bakan Bey'e 3 aylık yaz tatilinin çok uzun olması nedeniyle öğrencilerin öğrendiklerini unuttuğundan ara tatillerin eklendiğini ve yaz tatilinin böylece kısaltıldığını hatırlatması lazım. Eğer yazın telafi dersi yapılmazsa öğrenciler 6 ay okuldan uzak kalacak.

1
-1
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
Ala Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama