Beşkardeşler Acelle Alışveriş
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

"Şartlar elverişli olursa 31 Ağustos'ta açacağız"

09-07-2020 14:47:47 - EĞİTİM
1566 OKUNMA | 2197 HİT

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Şartlar elverişli olursa 31 Ağustos'ta açacağız.

Alişan Bilişim
 Bir süre açmayın denilirse uzaktan eğitime hazırız" açıklamasında bulundu.
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tabii Mobil Uygulaması Tanıtım Programı"na katıldı.
 
Bakan Selçuk, "Maskesini takmayan, sosyal mesafesini korumayan yetişkinlerden söz ediyorsak, bu çocukların eğitim hakkının elinden alınmasıyla alakalı bir husustur. Kimsenin buna hakkı yok. Okul açılsın mı açılmasın mı diye karar verirken kabinenin genel bakışı, bilim kurulunun ortaya koyacağı veriler dikkate alındı. 31 Ağustos ile başlayan bir takvimi ortaya koyduysak bazı mali sebepler, bürokratik sebepler nedeniyle mevzuat gereği takvimi açıklamak zorundayız. 31 Ağustos'ta açılmasını temenni ediyoruz. Sağlıkla sıhhatle bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Şartlar elverişli olursa açacağız diyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile yaptığımız çalışmalar var. Yayınladığımız bir rehber var. Sağlık Bakanlığı ile uyumlu bir çalışma yapıyoruz.
 
Okullar açılsın denilirse açarız. Uygun şartlar olmazsa uzaktan eğitime devam ederiz. Zaten hazır bu sistem. Okuldan almadıkları dersi uzaktan eğitimden alsınlar derlerse, karma eğitime de hazırırız" dedi.
 
Selçuk, "Derslerin çizelgesi yarı yarıya insin denirse ona göre seyrelteriz. Teknik kısım bize ait, uzmanlara ait. Biz sadece bir çocuk için değil. Ülkenin çocukları için kaygılanıyoruz. Bu kaygıyı her gün yaşarken, çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi nasıl koruruz diye düşünüyoruz. Bütün velilerimiz rahat olsun, bu konuyu sürekli olarak ele alıyoruz. Neye ihtiyaç varsa mali, fiziki, sosyal, psikolojik koşullarla biz buna hazırırız" dedi.
 
ÖZEL OKULLAR 15 AĞUSTOS'TA FAALİYETE BAŞLAYABİLİR
 
Bakan Selçuk, "İsteyen özel okul 15 Ağustos'ta faaliyete başlayabilir" diye konuştu.
 
Velilere taahüt imzalatılmasıyla ilgili Bakan Selçuk, "Sağlık Bakanlığı ile gerekli fikir alışverişi yapıyoruz. Önümüzdeki hafta sürekli netleştiren açıklamalar yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Pedagojik formasyonla alakalı da açıklamada bulunan Bakan Ziya Selçuk, "Pedagojik formasyonun kaldırılmasının temel sebebi yüzbinlerce gencin, ihtiyaç olmayan alanlarda formasyon belgesine yüklü miktarlarda ücret ödeyerek formasyona sahip olmalarıyla ilgiliydi. Kim öğretmenlik sınavını kazanırsa biz ücretsiz vereceğiz. 20 bin kişi alırsak 20 bin kişiye, 40 bin kişi alırsak 40 bin kişiye vereceğiz. 2020'nin sonunda, gelecek yılın başında hayata geçmek üzere, elinde belgesi olan kişilerin hak kaybetmemesiyle bu projeyi de hayata geçirmiş olacağız" dedi.
 
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Akyazı'da kaza 1 yaralı
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama