Marmara Göz
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Kuzuluk Emlak

Öldürmekten Keyif Alan Ülke israil

12-06-2010 12:59:00 - DÜNYA
Öldürmekten Keyif Alan Ülke israil

İsrail’in sıkıştığı zaman kirli yöntemler kullandığını söyleyen Finkelstein, “Onlar için öldürmek sorun değil. Şu anda sıkışmış durumdalar ve her şeyi yapabilirler” dedi

YAKICI MOBİLYA

ÜNLÜ SİYASETBİLİMCİ YAHUDİ PROF. FİNKELSTEİN BAŞBAKAN ERDOĞAN GİBİ KONUŞTU:

BM’deki katliamın filmi gösterimine katılan ünlü Yahudi akademisyen Norman Finkelstein, İsrail devletinin insanları öldürmekten keyif aldığını söyledi. Finkelstein, bu ülke için önemli olanın güç ve toprak elde etmek olduğunu belirtti. İsrail’in şu anda kendini zayıf gördüğünü belirten Finkelstein, “Bence hepimiz korkmalıyız. Onlar şimdi çok tehlikeli bir zamanda olduklarını düşünüyor. Öldürmek onların umurunda değil yeter ki toprak elde etsinler, güç kazansınlar” diye konuştu.

TÜRK GEMİSİ ÖZELLİKLE SEÇİLDİ

İsrail’in bilerek ve isteyerek Türk gemisine saldırdığını ve bunu da özellikle uluslararası sularda yaptığını aktaran Finkelstein, ABD’de bazı kesimlerin Erdoğan’ın tavrına tepki göstermesini şu şekilde eleştirdi: “Peki Erdoğan’ı eleştirenler İran, Basra Körfezi’nde Amerikan bayraklı yolcu gemisine kanlı baskın düzenleseydi ne yaparlardı .”

“İsrailli yetkililer de biliyor ki bağımsız uluslararası bir araştırma grubu İsrail’in korsan bir devlet olduğu gerçeğini ortaya çıkaracak” diyen Finkelstein bu yüzden İsrail’in uluslararası bir komisyondan korktuğunu söyledi.

BASKIN TAKAS ANLAŞMASI YÜZÜNDEN

Finkelstein kanlı baskının atliamın Türkiye’nin İran ile yaptığı nükleer takas antlaşmasına İsrail’in tepkisi olarak değerlendirilebileceğini savundu. Türkiye’nin bölgesinde artan gücü İsrail’i rahatsız ettiğini ileri süren Finkelstein İsrail’in çevresinde güçlü bir devlet görmeye dayanamadığını belirtti. 

KİRLİ YÖNTEMLERİ VAR

PKK’nın eş zamanlı saldırılarını da değerlendiren Finkelstein, “İsrail’in birçok kirli yöntemleri vardır. şimdi Ermenistan kozunu kullanmaya kalkıyorlar.  İsrail sorun olarak gördüğü şeyleri kirli yollarla çözmeye alışık bir ülke” dedi.

Kobya İnşaat

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Kamu borç yapılandırması teklifi, komisyonda kabul edildi
1 / 15
BELLONA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

NS Bilişim