Beşkardeşler Acelle Alışveriş
ETÇiM
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

Gözlüksüz İzlenebilen 3D TV Üretildi

05-10-2010 23:53:00 - DÜNYA
2059 OKUNMA | 1591 HİT
Gözlüksüz İzlenebilen 3D TV Üretildi

Özel gözlüğe gerek olmadan izlenebilen 3 boyutlu televizyon üretildi. Şu an piyasada satılmakta olan 3 boyutlu televizyonlar, derinlik hissinin oluşturabilmesi için, özel gözlüklere ihtiyaç duyuluyor..

AKYAZI PANJUR

Japon elektronik şirketi Toshiba, özel gözlüğe gerek olmaksızın izlenebilen ilk LCD ekranlı 3 boyutlu televizyonu satışa çıkaracağını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, 30 ekran ve 50 ekranlık televizyonların aralık sonunda Japonya'da piyasaya sunulacağı belirtildi.

Dow Jones Newswires, 30 ekran modelin 120 bin yen (1,400 dolar), 50 ekran modelin de 240 bin yen (2,800 dolar) civarında satılacağını bildirdi.

Şu an piyasada satılmakta olan 3 boyutlu televizyonlar, derinlik hissinin yaratılabilmesi için, özel gözlüklerin her göz için görüntüleri ayıran bir filtre olarak kullanılmasını gerekli kılıyor.

Rakip elektronik şirketi Sharp da, mobil telefon, dijital kamera ve Nintendo 3DS gibi mobil oyun konsollarında kullanılmak üzere görüntüleri üç boyutlu gösteren bir dokunmatik ekranı Şubatta Japonya'da çıkaracağını açıklamıştı

Zorlu Pastanesi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Araç kiralamak artık çok kolay
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Akyazı Zirve Yapı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama