Beşkardeşler Acelle Alışveriş
Çarşı Pazar
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun 2

WhatsApp'tan gizlilik açıklaması

11-01-2021 10:05:17 - AKYAZI
4792 OKUNMA | 8734 HİT
WhatsApp'tan gizlilik açıklaması

WhatsApp,güncellenen uygulamanın kullanımına devam edilmesi için 8 Şubat'a kadar onaylanması gereken gizlilik sözleşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Alişan Bilişim
WhatsApp, güncellenen ve uygulamanın kullanımına devam edilmesine yönelik 8 Şubat'a kadar onaylanması gereken gizlilik sözleşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.
 
Açıklamada, "WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz." denildi.
 
Şirket, son güncelleme ve yapılan güncellemenin kullanıcılar için ne anlama geldiğiyle ilgili WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarıyla bir soru cevap listesi de hazırladı.
 
WhatsApp'ın sıkça sorulan sorular ve yanıtları şöyle:
 
BU GÜNCELLEME WHATSAPP’IN FACEBOOK İLE OLAN İLİŞKİSİNİ NASIL ETKİLİYOR?
 
Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
 
WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üzerinden bu değişiklikler hakkında doğrudan iletişim kuruyoruz.
 
FACEBOOK’UN BU GÜNCELLEME İLE WHATSAPP MESAJLARINA ERİŞİMİ OLACAK MI?
WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan uca şifreleme ile korunur.
 
Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın sadece sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz kişi tarafından okunduğunu/dinlendiğini garanti eder.
 
Üçüncü şahıslar, WhatsApp ya da Facebook bile, bu içerikleri göremez.
 
Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme sayesinde mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve sadece alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir.
 
BU GÜNCELLEME TÜRKİYE’DEKİ KULLANICILAR İÇİN NE ANLAMA GELİYOR?
 
Tüm kullanıcılar için olduğu gibi, Türkiye’deki kullanıcılar da yukarıda da belirtilen aynı gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam ediyor.
 
WHATSAPP’IN BU GÜNCELLEMEDEKİ AMACI NEDİR?
 
Çoğu insan WhatsApp'ı arkadaşlarıyla ve ailesiyle sohbet etmek için kullanırken, giderek daha fazla insan WhatsApp aracılığıyla işletmelere de ulaşıyor.
 
Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.
 
Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler.
 
Bununla birlikte, WhatsApp üzerinden işletmelerle mesajlaşmayı ya da iletişim kurmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.
 
8 ŞUBAT’TA NE OLACAK?
 
Güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
 
WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerekiyor.
 
WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır.
Elli4Park
WhatsApp'tan gizlilik açıklaması
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Cevap 4 gün önce2021-01-11 19:13:57

Türkiyede gizlilik yasası var ama sosyal medya gizliligi yok Avrupada ise gizlilik yasası sosyal medyayıda içeriyo avrupada bu güncellemeyi yasal olmadıgı icin yapamıyorlar Facebook ve watsap için zaten soruşturma başladı en iyisi türklere ait uygulamaları kullanmak en başta bip var

0
-0
ÖZ AKYAZILI 4 gün önce2021-01-11 14:01:22

WATTSAP GÜVEN KAYBINA UĞRAMIŞTIR. KENDİLERİNİ VAZGEÇİLMEZ ZANNEDİYORLAR HERALDE AMA SON DEMLERİ. YENİ UYGULAMA BİP OLACAKTIR EN AZINDAN YERLİ

0
-0
Ozturk 4 gün önce2021-01-11 13:49:55

Şimdiye kadar zaten herşeyi alıyorlardı sadece şimdi resmiye çeviriyorlar. Sistem ellerinde istediklerini başka uygulamadanda her türlü alırlar strese gerek yok bence

0
-0
Adem 4 gün önce2021-01-11 12:27:12

Avrupaya bu zorunluluk yok ama bu nasıl iş bence uygulamayı silin

0
-0
Hastahane Mahalleli 4 gün önce2021-01-11 10:22:03

bu haber asılsız.

0
-0
Fatih özkan 4 gün önce2021-01-11 10:19:32

Neden sadece Türkiye'de zorunlu Avrupa'da ise isteğe bağlı ?

0
-0
Hayatınızda değiştirmek istediğiniz bir şey var mı
1 / 15
İSTANBUL OUTLET
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama