Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Belediyesi Banner
Foto Ferit Stüdyo

Uzmanlardan ailelere Mavi Balina oyunu uyarısı

13-04-2019 14:12:39 - AKYAZI
2660 OKUNMA | 3798 HİT
Uzmanlardan ailelere Mavi Balina oyunu uyarısı

Son yıllarda çocuk ve gençleri intihara sürükleyen Mavi Balina oyununa karşı uzmanlar ve emniyet aileleri uyardı.

AKYAZI PANJUR
Son birkaç yıldır çeşitli ülkelerdeki intiharlarla gündeme gelen ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu, Türkiye’de de bir çok genç ve çocuğu hayattan kopardı.
 
Bu oyun için yapılan onca uyarıya rağmen intihar girişimleri devam ediyor. Uzmanlar, ‘Mavi Balina’ üzerinden hipnotik yönlendirme yapıldığı uyarısında bulunurken ailelere çocuklarının bilgisayar ve cep telefonu kullanımını sınırlamalarını önerdiler.
 
Uzmanlar anne ve babaları çocuklarını uzak tutmaları için sürekli uyarıda bulunuyor. Çünkü bu oyunu oynayan çocuklar intihara sürükleniyor.  Uzmanlar, çocukların farklı yollarla sosyalleşmesi gerektiğini söylüyor. 
 
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya, çocukları tehdit edecek zararlı internet içeriklerine karşı gerekli önlemlerin alınması için 81 ilin emniyet müdürlerine talimat verdi.
 
Çocuklarının ziyaret ettikleri internet sayfalarından haberdar olmaları konusunda ailelerden azami ilgi isteyen Uzunkaya, "Mavi Balina Oyunu" ile ilgili gerekli önlemlerin alınması için talimat verdi.
Ekip İnşaat & Hafriyat

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
AK Parti İlçe Yönetimi Kaymakam ve İlçe Emniyet Müdürünü ziyaret etti
1 / 15
10 K GRUP
SRC Kursu Akyazı

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama