ÖNCÜ DÖNER
Boss Tavuk

Türkiye ekonomisinin hapsedilmesine müsaade etmeyeceğiz

30-11-2021 11:56:27 - AKYAZI
Türkiye ekonomisinin hapsedilmesine müsaade etmeyeceğiz

ATSO Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Türkiye ekonomisinin kur-faiz gibi iki parametreye hapsedilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Hardal Burger Akyazı
Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Türkiye ekonomisinin hassas bir dönemden geçtiğini, bu süreçten hükümet, özel sektör ve halkın el ele vererek başarıyla çıkacağını kaydetti.
 
Türkiye'nin potansiyeline güvendiklerini, Türkiye ekonomisinin kur-faiz gibi iki parametreye hapsedilmesine müsaade etmediklerini vurgulayan Bayraktar, şunları söyledi:
"Daha önce vurguladığımız gibi, tartışmalar faiz-kur ekseninden uzaklaştı. Hedefi faiz ve kur üzerinden hesap görmek olanlara imkan vermemeliyiz. Dünya ihracatındaki payımızın yüzde 1'i, ihracatın ithalatı karşılama oranının yüzde 90'ları geçtiği bu dönemde kur atakları manipülatiftir. Türkiye'nin yeni kalkınma modeli üretim üzerine inşa edilmiştir.
 
Türk reel sektörü gücünü üretimden, yatırımdan, ihracattan almaktadır. Türkiye ekonomisinin çıtası üretimdir, yatırımdır. Kısır bir döngüye mahkum edilemez. Salgın sonrasının en iyi çıkışını yapacak ülke olma fırsatını kaçırmamalıyız. Bizler üretmeye devam edeceğiz. Ekonomiyi kuşatmak isteyenlere daha çok üreterek cevap vereceğiz. Özellikle çalışanlarımıza enflasyonun üzerinde ücret artışıyla, dayanışma içinde sahip çıkacağız."
 
Bayraktar, devlet, reel sektör ve bankalarla beraber küresel fırsatlara odaklanılması gerektiğini ifade ederek, "Bu dönemde piyasa yapıcılarının iş dünyası ile aktif iletişim içinde olması ve kısa vadede üretimi kolaylaştıracak tedbirler alınması yerinde olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
Elli4Park
Türkiye ekonomisinin hapsedilmesine müsaade etmeyeceğiz
Elli4Park
 Siz neredeyseniz, Efecan Tanzim Satış orada
1 / 15
İSTANBUL OUTLET

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

Yasin Emlak