Yaya Geçidi
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Hacıoğulları Pide Kebap Lahmacun

Tilki Ve Doğanın Fotoğrafını Paylaşan Genç İfade Verdi

25-01-2018 11:21:19 - AKYAZI
2829 OKUNMA | 5233 HİT
Tilki Ve Doğanın Fotoğrafını Paylaşan Genç İfade  Verdi

Tilki ve doğanın fotoğrafını paylaşan genç Akyazı Jandarma Komutanlığı'nda ifade verdi.

Akyazı Aktaş Sürücü Kursu
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde aracı ile ezerek parçaladığı tilki ve doğanla fotoğraf çekildiği iddiasıyla sosyal medyada paylaşan genç jandarmaya verdiği ifade de suçlamaları kabul etmeyerek, "Ben yoldan geçiyordum, ölmüş tilki ve vurulmuş doğanı görüp fotoğraf çektiğim için suçlu duruma düştüm. Bundan sonra hayvanlara daha hassas davranacağım" dedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ise hayvanseverleri ayağa kaldıran gence 11 bin TL para cezası kesileceği öğrenildi.
 
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaşayan Ö.D. isimli genç aracıyla ezerek parçaladığı iddia edilen tilki ile silahla vurulmuş doğanın fotoğrafını sosyal medyada paylaşmış ve hayvanseverler duruma büyük tepki göstermişti. Gelen tepkiler üzerine Ö.D. sosyal medya üzerine yüklediği fotoğrafları silmişti. Genç, Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına giderek konuyla ilgili ifade verdi. İlçe Jandarma Komutanlığında ifade veren Ö.D.'nin, "Ben yoldan geçiyordum, yolun kenarında parçalanmış tilki ve ölmüş doğanı gördüm. Arkadaşım görsün diye arabamla orada durdum ve fotoğraf çekildim. Doğanın tüfekle vurulmuş olduğunu gördüm. Eve gittim, bir anlık gaflet ile sosyal medyada paylaştım. İki saat sonra gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabındaki fotoğrafları kaldırdım. Olayın bu derece büyüyeceğini tahmin etmedim. Pişmanım, normalde avcılık ile ilgim yok. Avcı filan değilim. Görüp fotoğraf çekildiğim için suçlu duruma düştüm. Bundan sonra hayvanlara karşı daha hassas davranacağım" dediği ortaya çıktı.
 
İfadesi alınan genç daha sonra serbest bırakıldı. Jandarma ekipleri avcılık kanuna muhalefet etmekten Ö.D.'ye idari para cezası uygulanması için durumu Sakarya Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Konuyla ilgili ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün gence 11 bin TL para cezası keseceği öğrenildi. 
 
KAYNAK: İHA
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Tilki Ve Doğanın Fotoğrafını Paylaşan Genç İfade  Verdi
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
UKBA TURİZİM KAYITLARI DEVAM EDİYOR
1 / 15
METEX HALI YIKAMA
Akyazı Panjur

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama