Beşkardeşler Acelle Alışveriş
BALIKÇI HÜSEYİN
Kuzuluk Emlak

Su içmeye çıkmasalardı, bugün hayatta olmayabilirlerdi

04-07-2020 14:51:25 - AKYAZI
13747 OKUNMA | 25815 HİT
Su içmeye çıkmasalardı, bugün hayatta olmayabilirlerdi

G7 Auto
Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın şiddetiyle, çevrede bulunan araba tamir deposu içindeki araçlar ile birlikte kullanılamaz hale geldi. Depo sahipleri, su içmek için depodan çıkınca ölümden döndüklerini söyledi.
Hendek'te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın çevredeki binalarda ve işyerlerine oluşturduğu hasar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Patlamanın şiddetiyle fabrika alanın çevresinde bulunan bir araç tamir deposu taşıyıcı direkleri eğrilerek çatı kısmı, içinde bulunan onlarca aracın üzerine devrildi. Yıkılan depo ve içerisinde tamir için bekleyen araçların kullanılamaz hale geldiği patlamadan önce su içmek için depodan çıkan iki kişi, canlarını son anda kurtardı. Hayatlarını bir bardak suya borçlu olduklarını belirten depo sahiplerinden Salih Süer, "Bardaktaki suyu içtim ama bardağı yere koyamadım sonra kıyamet koptu" dedi.
 
"Havai fişek fabrikasının patlaması sonucu depomuz bu hale geldi"
 
Patlamada depo ve içerisindeki araçların hasar gördüğünü ifade eden Şeref Pirgaip, “Buradaki garajı depo amaçlı kullanıyoruz. Sanayinin girişinde dükkanımız var. Zamanı olan araçları hasarlı olan veya hasar tespiti yapılana kadar bir araca bir yer lazım mecburen bizde böyle bir depo tuttuk. Havai fişek fabrikasının patlaması sonucu depomuz bu hale geldi. Zaten bir kısmı hasarlı buradaki araçların tabi ki sağlam olanlarının da kaporta ve cam kırıkları mevcut mekanik olarak bir hasar yok. Mutlaka yetkililerde burayla ilgili bizi göz önüne alacaktır. Bizde şu anda bekliyoruz yetkililerin gelmesini” dedi.
 
"Bizim hayatımızı kurtaran bir bardak su oldu"
 
Hayatlarını bir bardak suya borçlu olduklarını belirten Salih Süer, “Şeref il beraberiz iş ortağıyız. Boya için hazırlamak üzere patlamanın olduğu sabah karakol komutanının arabasını almaya geldik. Bir bardak su içmek için dışarı çıktık başımıza gelen felaket bu. Maddi hasarımız çok görüldüğü gibi. Yetkililerden destek bekliyoruz. Balkonda oturuyorduk bir bardak su içmeye çıktık. Bardaktaki suyu içtim ama bardağı yere koyamadım sonra kıyamet koptu. Bizim hayatımızı kurtaran bir bardak su oldu. İçecek suyumuz varmış, alacak nefesimiz varmış. Bir bardak suya hayatımız kurtulmuş oldu” diye konuştu.
 
Hasar gören araç sahiplerinden bazıları durumdan habersiz
 
Hasar gören araç sahiplerinden bazılarının durumdan haberdar olmadığını söyleyen Süer, “Depo içerisinde bulunan araçlardan 5 tanesi bizim aracımız. Başımıza bu felaket geldi Allah'tan geldi. Yetkililerden destek bekliyoruz. Araçlarının başına gelen durumu araç sahiplerinden bir kısmı biliyor bir kısmı bilmiyor. Gelecekler görecekler onlarında iyi niyet göstereceklerine inanıyorum. Yetkililerden destek bekliyoruz baya büyük bir maddi hasarımız var” şeklinde konuştu.
Güven Yapı
Su içmeye çıkmasalardı, bugün hayatta olmayabilirlerdi
Elli4Park
Su içmeye çıkmasalardı, bugün hayatta olmayabilirlerdi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Coşkun 1 ay önce2020-07-04 23:23:47

Geçmiş olsun. Fabrika sahiplerine dava açmak en iyisi. Herşeyi devletten beklememek lazım.

0
-0
Akyazı 1 ay önce2020-07-04 14:57:26

Çok geçmiş olsun

0
-0
O saatler arasında yolculuk yapmaları yasaklandı
1 / 15
Murat Optik
SİNAN USTA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama