Servis ve dolmuş şöförlerinin önce piskolaktan geçip serviste toplu taşımalarda şöförlük yapabilir eğitimi alması gerekir nerde asabi birisi şöför çünkü bunlar emir altında çalışamayan insanlar
Ne kurye veya motor kullanan arkadaşlar veya nede servis araçları veya halk otobüsleri şehir içi araçları da dahil kimsenin kimseye saygısı yok ben servis lerde önde gidiyorum öle arabalar öle yerlerden öle motorlar öle alakasiz yerlerden çıkıyor ki aklınız hayaliniz durur. Herkesin bir birine saygısı olursa kimse kimseye carpmaz kazada olmaz trafikte önce saygı gösterecez ki saygı gorelim
Burda servisleri aklamaya çalışmayın servisler kavşakta virajda diğer konumlarda pat yolda sanki önceliği varmış gibi dolmuşlar da aynı hep kendilerine müslümanlar
Bir kuryeci olarak akyazıda bizi görmüyorlar bizi kuryeyi taşıt yerine koymuyorlar
Bende bir servis şoförü tüm can taşıyorum bu moto kuryeler servis işaretlerini dikkate almıyorlar okul taşıtı dur gibi dörtlü flosor vesaire ve devamlı araçların sağ tarafından geçiyorlar sağ taraf servislerin kapı açtığı yer kapidan önemi tehlikeye atıyorlar birileri moto kuryeleri egitsin
Ben bir motosiklet sürücüsü olarak söylüyorum...Akyazida servis şoförleri bizleri araç olarak görmüyor...Her motosiklet sürücüsü öldürülmeye aday bir kurban olarak değerlendiriliyor....Özellikle servis şoförlerinin çoğu insani değerleri taşımayan potansiyel katil adayları....Trafik polisleri bizi gördüğü kadar bunlarında bir gorsun
Çok hızlı gidiyor diyen arkadaşım evine sipariş isteyince hızlı ve sıcak olsun demesini biliyorsunuz koruma kıyafeti var mı diye soruyorsunuz ya hangi dükkan koruma kıyafeti alıyor çalışanlarına ekmek parası için çalışıyor insanlar napsin soferler olarak motor kullanan insanları fark etmeniz gerekiyor buna herkez mecbur insanlık vazifesi olarak soyluceklerim bu kadar
Akyazı ve diğer ilçeler kasislerden (tepeler) geçilmez oldu batakköyde 3 tane kasis var bu arada, ambulanslarda mecbur yavaşlıyor acil vakaya ulaşması gereken ambulans kasisler yüzünden gecikiyor dostum
Aynı yerde 2 yıl önce Dokurcunlu Emre kardeşimizi kaybetmiştik şuraya bi ışık koyun veya Kasis koyun artık Akyazı dengesiz dolu boş yol gören f1 pilotuna dönüşüyor. Geçen kuzulukta vefat eden motorcu haberine de yazmıştım düzgün sürün diye dengesiz birinin canını yakarsınız adam kurutur sülalenizi. Çok geçmiş olsun Oğuzhan kardeşim dualarım seninle
Şaşırmadım kardeşimize Allah şifa versin ama hadi bunlar genç cahil iş verenlerdemi cahil kampanya yapıyorlar sipariş 30 dakikayı bulursa pizza bedava diye tüm sorumlusu bu pizzacılardır çok kez denk geldik bu kuryelere normal gitmiyorlar yüksek hızlarda makas atmalar araçların dibine girmeler artık bu işe bir el atın çok can yanmadan kursmu veriyorsunuz limitmi koyuyorsunuz naparsanız yapın
Zaten bu servis şöförleri adam akılı servis kullanmıyorlar ki
Kasis Koya Koya Bitiremediniz Akyazı'yı İsterseniz Duvar koyun Hız Sınırını Aşanı Cezai işlem uygulayın görelim kim Ceza yiyo kim sağ kalıyor
Allahın zihinsiz köylü akyazılı şahısı burda kaza olmuş adam ağır yaralı sen kalkmış geliyosun utanmadan kuryelerin yaşaması mucize diyosun koskoca kurumsal firmalar düşünmemiş ekipmanı giydirmeyide sana kalmış koruma kıyafeti var mı yok musu allah akıl fikir versin be kardeşim
Servis şoförü göz gore göre motorlu selektör atmasına rağmen hizla önüne kiriyor Boylelerinin trafige cikmasi derhal engellenmeli.
Öncelikle genç kardeşimize çok geçmiş olsun rabbim ailesine sevenlerine bağışlasın.herkes yorum yapmış çoğunuzun ehliyeti var bellide yol araba kullanıp trafiğe çıkıyorsunuz ama bakıyorum kimsenin kimseye saygısı yok herkesde bi yol benim havası 50 kaside konsa sabır ve saygı olmadıktan sonra kaside lamba işaret neye yarar ve Pizzacı kurye zamanında sıcak yetişsin diye kuryeler hızlı gidiyor servisler 5 dk erken çıkın yavaş gidin can taşıyorsunuz herkese geçmiş olsun
Arkadaşa çok geçmiş olsun ailesine sevdiklerine Allah sabır versin
Geçmiş olsun inşallah herkes kyrallara uysun kardeşim yavaş gitsin kasis mi derdiniz akyaizdaki kadar kasis olan bir il ilçe gördünüz mü Allah aşkına.hic acil hasta gideni düşünmeyin bir binin bakayım o ambualnsa kasislarrde nasıl ucuyorsunuz hasta daha beter oluyor emin olun
Durumu ağır değil
Akyazili kuryelerın yasaması mucize evet, sizin gibi insanlar motorların önüne atlayıp sonra ekipmanı yoktu diyor
Akyazili kuryeler çok hızlı diyorsun kıyafetine laf ediyorsun. Önce insan ol her iki tarafa da geçmiş olsun dileklerini ilet ki Allah göstermesin yarın bigun senin yada bı yakının başına gelmez inşallah da gelirse de insanlar da sana iyi dileklerde bulunsunlar okey mi aslanim
Afferin bütün motorcuları biçin
Malesef yine kurye kazası süreli sınırı olduğu için acele ediliyor Rabbim acil şifalar versin kardesimize
Maalesef motorları vasıta olarak görün öküzler
Mahalle sakini haklı
Kuryelerin yaşaması mucize zaten çok hızlı kullanıyorlar koruma kıyafeti varmi yok mu belli değil
Yaralı kardeşimize geçmiş olsun rabbim ailesine sevdiklerine bağışlasın inşallah. Bu yolda her yıl çok kaza oluyor.yetkililerin bir an önce önlem alması lazım kasis dahi yapılsa yeter
Allah anne ve babasına bağışlasın rabbim acil şifalar versin
Lutfen motorsikleti fark edin İnsanlarin evine ateş düşürmeyin motorsikleti umursamaz sürücüler çok fazla lütfen daha dikkatli olun Sinyal verin Kazadaki şoföre söyleyeceklerim motorsiklet geliyor dümdüz karşıdan ne varda önüne atliyosun dönüyorsun bekle geçsin motor ondan sonra dön ne acelen var
Bu bolgede kaçıncı kaza sayamadım Arabaların hızı yavaslatılmalı bariyer için dilekçe verildi ambulansı yavaşlatıyor diye izin verilmedi batakköy de 4 tane bariyer var ama nedense ambulans yavaslamiyor.
Maalesef Bazı fabrika servisleri şoförleri sokak aralarında çok hızlı ve dikkatsiz sürüyorlar
Burada suçlu servisi dir ama ne olursa olsun aynı bölgede sadece son 2 yılda 3 olumlu kaza olmuştur. Kısaca yetkililer buraya kasis koymalı ne olursa olsun , yurtların oradan hızını alan arabalar mezarlığa kadar en az 100 le gidiyor , önlem şart
Malesef bu tür kazalar arttı sanırsam kurumsal bi firma bi zamanlar bende çalişmiştim süreye dayalı sistem mecburen hızlı gitmek zorunda ve buna sürücülerin motosikletlileri trafikte görmezden gelmesi eklenince sonuç kaçınılmaz malesef
Bu mevki de geçen senede ve daha önceki senelerde de kazalar olmuştur. Bu ve buna benzer kritik yerlerde gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederim. Saygılarımla.