MRC Yapı
ETÇiM
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu

06-04-2021 16:16:21 - AKYAZI
3699 HİT
Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu

Sanık Hakan Aysal, yeni tip korona virüs (Covid-19) 'e yakalandı.

AKYAZI PANJUR
Muğla’nın Fethiye ilçesine tatil için gelen ve Kelebekler Vadisi'nde fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşerek yaşamını yitiren 7 aylık hamile eşini iterek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi. Yeni tip korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan sanık Hakan Aysal, duruşmaya katılmadı.
 
Fethiye Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Semra Aysal'ın ağabeyi Nayim Yolçu, kardeşleri, Nazım Yolçu, Selvi Yolçu ile tarafların avukatları katıldı. Semra Aysal’ın kardeşi müşteki Selvi Yolçu, olayın ardından sanığın ve ailesinin evlerine taziye için geldiğini anlattı. Yolçu, taziye sırasında sanığın kardeşinin kendilerine “Hiç mi Hakan’a nasıl oldu diye sormadınız? Hiç mi şüphelenmediniz? Biz bile ailesi olarak şüpheleniyoruz” dediğini iddia etti.
 
Müşteki Nazim Yolçu da olayın ardından taziyeye gelen sanığın ağabeyinin kendilerine, “Ne kadar kan parası isteyeceksiniz” diye sorduğunu ileri sürdü.
 
Semra Aysal ile eşinin kayalıklardan inme anını kaydeden tanık Recep Şahin ise tatil için geldikleri bölgede manzarayı izlemek için durduklarını dile getirdi. Olay anında telefonun 9 yaşındaki kızında olduğunu anlatan Şahin, “Çok kayalık ve dik bir alandı. Bir çiftin oraya doğru inmesi ilginç geldi. Kadının ayağında da terlik vardı. Hatta aramızda şakalaştık. Bir tartışma zorlama görmedik. Hareketlerinde bir tuhaflık yoktu el ele tutuşuyorlardı” dedi.
 
Mahkeme başkanının tanığa “Dönüşte ne gördünüz” sorusuna tanık şu cevabı verdi:
 
“Saat 19.30 sıralarında dönüşümüzde ekipleri gördük ve durduk. Çifti ilk olarak saat 13.40 sıralarında görmüştük. Aradaki zaman farkı nedeniyle ilk gördüğümüz kişiler olduğunu tahmin edemedik. Sanığı da orada bir aracın yanına otururken gördük. Çok sakin bir tavrı vardı. Ertesi gün haberlerde görünce çektiğimiz kişiler olduğunu anlayınca videoyu ulusal basına gönderdim.”
 
Tanık Sait Ertürk de sanığın kayalıklardan kendilerine doğru el sallayarak koştuğunu ve eşinin kayalıklardan düştüğünü söylediğini anlattı.
 
Sanık avukatı Mehmet Buğra Çiçek, sigorta poliçesi yazısı ile müvekkilinin yazısının dosyada yer aldığını, yazıların birbirinden farklı olduğunun gözle görülebildiğini söyledi. Aysal’ın eşini kayalıklardan ittiğine dair bir bulgu olmadığını ifade eden Çiçek, müvekkilinin beraatini ve tahliyesini talep etti.
 
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.
 
Ağabey Yolçu, duruşmanın ardından adliye önünde gazetecilere, sabır ve sükunetle adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyledi.
Emren Bilisim Akyazi
Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu
Elli4Park
Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu
Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu
Semra Aysal'ın ölümünde tanıklar konuştu

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş 54 2 hafta önce2021-04-07 21:52:07

Bizden kesilen vergileri bu gibi kalleş lere yedirmek nasip olmasin. Cezaevine girse de gene disarda ki sivil ödeyecek onun masraflarini gebersin daha iyi

1
-0
Abdulkadir 2 hafta önce2021-04-07 21:38:45

O rahmetli kadının ve doğmamış çocuğun ahı senden çıkar. Coronadan geberip gidersin inşallah.

1
-0
Akyazıli 2 hafta önce2021-04-06 23:02:32

Kullarin adaletini yaniltsanda Allahcc katında cezani cekeceksin zavalli kadini çocuğuyla katlettin

3
-0
Yorumcu 2 hafta önce2021-04-06 17:07:23

İnşallah cezasını çekmeden ölüp kolay yoldan kurtulmaz

4
-0
Estanbul Güzellik Salonunda Kampanya
1 / 15
Emka Tarım
Deniz Mobilya

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

özmert baştan villas