Beşkardeşler Acelle Alışveriş
Çetinler Kereste İnşaat Akyazı
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Sakaryalı STK'lar Fransa ile ticareti durdurulmasını istedi

26-10-2020 15:32:03 - AKYAZI
1148 OKUNMA | 6071 HİT
Sakaryalı STK'lar Fransa ile ticareti durdurulmasını istedi

YAKICI MOBİLYA
Sakarya'da, 67 sivil toplum kuruluşunu (STK) temsil eden Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtlığı nedeniyle, bu ülkeyle ticaretin durdurulması çağrısında bulundu.
 
Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarından yapılan açıklamada, "İslam karşıtı açıklamaları ve ülkesindeki İslami kurumlara adeta savaş açmasıyla büyük tepki toplayan" Macron'un, Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin devlet kurumlarına ait binalarda gösterilmesiyle yeni bir skandala daha imza attığı kaydedildi.
 
Fransız İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in, ülkedeki marketlerde "helal gıda" ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğu yönündeki açıklamaları hatırlatılarak, "Fransa'daki bu girişimlere kayıtsız kalamayacağımız aşikardır, çünkü bu girişimler, Fransa'da herhangi birisi tarafından değil, bizzat ülkenin en üst yöneticileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Macron'un, inancımıza yaptığı sözlü ve fiili hareketleri, 'ifade ve düşünce özgürlüğü' kapsamında değerlendirmek mümkün değildir. Bu İslam düşmanlığının ta kendisidir." ifadeleri kullanıldı.
 
Açıklamada, Müslümanların öncelikli görevinin Fransız ürünlerine boykot uygulamak olduğu savunularak, şunlar kaydedildi:"Ancak bu yeterli değildir. Fransız ürünlerine boykottan daha çok, Fransa ile yapılan ticaretin durdurulması gerekmektedir. Sağduyulu ithalat ve ihracatçılar, bunu derhal gerçekleştirmelidir. Benzer şekilde devletimizle yapılmış ticari anlaşmaları askıya alınmalıdır. Devletimiz Fransa ile diplomatik ilişkilerini kesmelidir ve biz biliyoruz ki; bu düşmanlık yeni değildir. Bu düşmanlık sadece bir karikatürle, ibadethanelerimiz ve helal gıda ile sınırlı değildir."
 
Fransız yöneticilerinin, "kışkırtıcı tavırlarına son verme ve Müslümanların yaşamını zorlaştıracak kanuni düzenlemelerden vazgeçmeye" davet edildiği açıklamada, Fransız halkına da "bu ayrıştırıcı tavrı sergileyen kim varsa onlara engel olma, tahrik edilen Müslümanları anlama ve hangi inanca ait olursa olsun tüm inançların kutsallarına hürmet etme" çağrısında bulunuldu.
Sakarya Haber

Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Yaw he he 1 ay önce2020-10-27 17:00:31

Yemin ediyorum 7 den 70 r kafalar pırıl pırıl

2
-0
Vatandaş Kemal 1 ay önce2020-10-27 15:20:44

Siyasal İslamcılardan omurgalı bir duruş sergilemelerini beklemiyorum. Çünkü hepsi bu kapitalist sisteme entegre olmuş durumdalar. Kıyafetlerinden bindikleri otomobile bileklerindeki saatlerden kullandıkları.parfume kadar.

2
-0
Kübalı Yerde 1 ay önce2020-10-27 09:35:25

Ya bırakın bu işleri lütfen, STK lılar dediğiniz tiplere bir bakar mısınız ya.. Bunlarla mı bu ülkenin geleceğini kurtulacak? Her yerdeler her olayda hep aynı yüzler aynı tipler. Sürekli toplum içinde bir arayışta olan boş ve boş işler kovalayan tipler bunlar...Bırakın böyle komik haberlere yer vermeyin Sayın Akyazı Haber yetkilileri.. Teşekkürler.

1
-0
Aradığınız Tüm Lezzetler Afiyet Izgarda
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama