Beşkardeşler online alışveriş
Aydın Metal
Whatsapp iletişim
Foto Ferit Stüdyo

Sakaryalı öğretmen ve öğrenciler bu yarışmaya hazırlanıyor

18-05-2020 16:25:45 - AKYAZI
210 OKUNMA | 559 HİT
Sakaryalı öğretmen ve öğrenciler bu yarışmaya hazırlanıyor

Sakarya'da öğretmen ve öğrencilerimiz Minecraft Eğitim Challenge 2020’ye ve "Minecraft ile Daha İyi Bir Dünya Tasarlama” yarışmasına hazırlanıyor.

Özgür Adımlar

  Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında Microsoft Türkiye İDE Danışmanlık tarafından verilen eğitimlere katılan ilimiz bilişim öğretmenleri ve öğrencileri 29 Mayıs 2020 Cuma gününe kadar projelerin teslim edilebileceği Minecraft Eğitim Challenge’da ilimizi temsil etmek için çalışmalara başladı.

 
İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, müdürlüğe bağlı Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi ve Mucit Akademisi koordinasyonu ile yürütülen çalışmalarda Minecraft: Eğitim Sürümü’nün uzaktan eğitime destek sağlamasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin motive olmalarını ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için ilham verici olmasının amaçlandığını belirtti.
 
Durmuş, oyun tabanlı ve kodlamaya dayalı yeni nesil öğrenim aracı Minecraft: Eğitim Sürümü’nü kullanacak öğrencilerin erişebilirlik, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık temaları gibi gerçek dünya problemlerine yenilikçi çözümler geliştirebileceklerini ifade etti.
 
Her yıl tüm dünyada gerçekleştirilen Minecraft challenge’ları öğrencilere bir görev vererek onları ilham verici çözümler tasarlamaya davet ettiğini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; "Bu görevler, yeni nesil bir araba inşası, okulunuzun sürdürülebilir bir versiyonu, yaşadığınız şehir için yeni bir park tasarımı, enerji tasarruflu bir ev tasarımı ya da tarihten bir sahnenin ya da yerel bir kent simgesinin yeniden oluşturulmasını içerebiliyor.
Aynı zamanda, öğrencilerin sosyal izolasyon durumuna rağmen, Minecraft: Eğitim Sürümü ile öğrenimlerine etkin ve eğlenceli bir şekilde devam etmesine imkân sağlıyor. Geleceğin Dilinde Geleceğimizin Tasarlanacağı Minecraft Eğitim Challenge'a ilimizi temsilen katılacak olan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diliyorum." dedi.
Emren Bilisim Akyazi
Sakaryalı öğretmen ve öğrenciler bu yarışmaya hazırlanıyor
Güven Yapı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
İşte Akyazı Sağlık Kampüsü'nün görseli
1 / 15
KARAKTEM HALI YIKAMA AKYAZI
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama