beşkardeşler250809
Çarşı Pazar
Akyazı Aktaş Sürücü Kursu

Sakaryadan kısa kısa

25-11-2019 15:19:15 - AKYAZI
1315 OKUNMA | 1758 HİT
Sakaryadan kısa kısa

Sakarya Büyükşehir Belediyesince ilçelerde açılan çözüm masalarında vatandaşların taleplerinin alındığı bildirildi.

Kardeş Payı Aperatif
Belediyeden yapılan açıklamada, Adapazarı, Serdivan, Hendek, Akyazı, Pamukova ve Geyve ilçelerinde Çözüm Masası ekiplerince stant açıldığı belirtildi.
 
Stantlarda vatandaşların birebir taleplerinin alındığı, ilgili birimlere iletildiği ve takibinin yapıldığı aktarılan açıklamada, "Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hizmet tanıtımlarını yapmanın yanı sıra doğrudan iletişimle istek ve şikayetlerini ilgili birimlere aktararak sorunlarına çözüm olmaya çalıştık. Belirlediğimiz takvim dahilinde şehrimizin diğer ilçelerinde vatandaşlarımızla buluşmaya, vatandaşlarımızın yanında olmaya ve onlarla hareket etmeye, çözümün bir parçası olmaya devam edeceğiz. Vatandaş ile belediye arasında köprü vazifesi gören Çözüm Masası, vatandaşlarımızın daha kolay ve daha iyi hizmet almasını sağlamak amacıyla çalışmalarına hızla devam edecektir." denildi.
 
SAÜ'lü akademisyenlerden ihtiyaç sahibi öğrencilere burs
 
Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) bir grup akademisyen tarafından başlatılan "Hayr'ola" adlı sosyal sorumluluk projesiyle ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacağı bildirildi.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen proje yürütücüsü Dr. Öznur Özdemir, projenin amacının israfı önleyen kalıcı bir yapı oluşturmak ve kullanılmayan eşyaların yeniden kullanılmasını sağlamak olduğunu belirtti.
 
İkinci el eşyaların kabul edilerek düşük ücretlerle bağış karşılığında yeniden satışa sunulacağını aktaran Özdemir, bu sayede ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlanacağını dile getirdi.
 
Projenin yaygınlaştırılmasına değinen Özdemir, "Günümüzde sahip olduğumuz kaynaklar hızla tüketilmekte, bu sebeple geri dönüşümü destekleyerek israfı önlemeye yönelik atılan adımlar önem kazanmakta. Bu proje ise modern dünyanın gerektirdiği yöntemler üzerinden yardımlaşma faaliyetini çok yönlü olarak gerçekleştiren önemli bir adım." değerlendirmesinde bulundu.
Elli4Park

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Vatandaş Kemal 3 hafta önce2019-11-28 00:57:39

Bugüne kadar hangi sorununu çözdünüz Akyazı'nın? Bırakın bu reklam kokan hareketleri

0
-0
Arifi 3 hafta önce2019-11-25 16:24:21

Akyazı içinde istedikleri yerlere park edip vatandaşları rahatsız eden TIRLARIN Girişi ne kim müdahale edecek.Belediye mi..!? Trafik polisi mi..!? Sokak araları tır parkına Döndü..

3
-0
Kiralık Dükkan ve Daire
1 / 15
ERC Cafe Bistro
Kök İş

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama