MRC Yapı
Çarşı Pazar
Akyazı Emlak

Sakarya'da 15 günlük tam kapanma olacak mı? Vali açıkladı

25-02-2021 19:36:41 - AKYAZI
4915 HİT
Sakarya'da 15 günlük tam kapanma olacak mı? Vali açıkladı

YAKICI MOBİLYA
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya'da 15 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı yönündeki iddialara ilişkin, "Bu yönde bir karar yok. Bu yönde kararlar hükümet seviyesinde alınır" dedi.
 
Ulusal haber sitelerinde çok yüksek riskli grupta yer alan Sakarya ile farklı iller için "15 günlük kısıtlama önerisi" haberleri gündeme gelmişti. "Sakarya'ya 15 günlük sokağa çıkma yasağı gelecek" yönündeki iddiaların doğru olmadığını açıklayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Şu anda böyle bir konu gündemde değil. Bu yönde bir karar henüz yok. Şu anda vatandaşların konuştuğu bazı konular var. Bu söylenti haline gelince farklı noktalara gidebiliyor. Bu konuda genel yasak kararları hükümet seviyesinde alınır. Ankara'dan bize gelen bir bilgi yok. Karantina tedbirleri dahil yerel düzeyde alınabilecek bütün kararları eksiksiz alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan tedbirlere uyma konusunda azami hassasiyet bekliyoruz. Vakaların daha fazla artmaması için daha titiz olalım, kurallara uyalım, birbirimize karşı uyarıcı olalım" diye konuştu.
 
Öte yandan Sakarya Valiliği, şehirde 15 gün süreyle spor salonlarının kapatılması, cenazelere birinci derece yakınların hariç katılımın kısıtlanması, düğün ve nikahlara katılımın 30 kişiye düşürülmesi yönünde alınan kararı açıklamıştı.
Emren Bilisim Akyazi

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Ömer 2 ay önce2021-02-25 19:53:20

Tabi akp kongreyi yaptı ya kapatın salonları virüsün kaynağı oldu o kongre Allah islah etsin. Hem teknolojik adımlar atıp aya gideceğiz diyorlar hem de teknolojiden bi haberler. Zoom üzerinden yapıyor çoğu partiler kongrelerini onlar salak mı. Bırakın halkı salak yerine koymayı artık insanlar ölüyor

4
-1
Estanbul Güzellik Salonunda Kampanya
1 / 15
Emka Tarım
Deniz Mobilya

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

özmert baştan villas