Çarşı Pazar
AKYAZI BELEDİYESİ whatshapp
Kuzuluk Emlak

Rukiye Türeyen Taktir Toplamaya Devam Ediyor

01-12-2018 14:26:38 - AKYAZI
1604 OKUNMA | 2546 HİT
Rukiye Türeyen Taktir Toplamaya Devam Ediyor

Azmiyle takdir toplayan 38 yaşındaki engelli Rukiye Türeyen, ev hayaline bir adım daha yaklaştı.

Akyazu Nuh Halı Yıkama

Azmiyle takdir toplayan 38 yaşındaki engelli Rukiye Türeyen, kullanabildiği tek parmağıyla yazdığı ve geliriyle annesine ev almayı istediği kitabın satışı 20 bini geçti.

Karapürçek'te yaşayan Rukiye Türeyen doğduktan 3 ay sonra menenjit geçirdi, vücudunun yüzde 98'ini kullanamaz hale geldi. Ancak bu onu hayattan asla koparmadı.  Okula hiç gitmedi. Okuma yazmayı kendi azmiyle öğrendi.

Tek parmağıyla engellilerin yaşadığı zorlukları, yaşama sevincini, hayallerini anlattı. 128 sayfalık "Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar" kitabını kaleme aldı. Kitabın basım ücreti bir hayırsever tarafından karşılandı.

Kitabın satışından elde edeceği gelirle 38 yıldır kendisine bakan annesine bir ev almayı isteyen Rukiye Türeyen, hayaline bir adım daha yaklaştı. Zira Türeyen'e kitap alıp destek olanların sayısı 20 bini geçti.

Kitapyurdu.com, "Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar" kitabının ilk 20 bin adet satışından elde edilen kazancın tamamının Rukiye Türeyen'e teslim edildiğini açıkladı.

İlhan Halı Yıkama Akyazı
Rukiye Türeyen Taktir Toplamaya Devam Ediyor
İlhan Halı Yıkama Akyazı
Rukiye Türeyen Taktir Toplamaya Devam Ediyor

YORUM YAZ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.Üye değilseniz üye olmak için tıklayınız.Giriş yapmak için tıklayınız
Kaskı hayatını kurtardı
1 / 15
10 K GRUP
Akyazı Panjur

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama