Elli4dugundv
Çarşı Pazar
Foto Ferit Stüdyo

Öğrenci ve velilere siber zorbalık eğitimi verilecek

16-03-2019 13:20:29 - AKYAZI
393 OKUNMA | 527 HİT
Öğrenci ve velilere siber zorbalık eğitimi verilecek

Akyazu Nuh Halı Yıkama

Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Projesi kapsamında, 8 ile 15 yaş arasındaki öğrencilere ve velilere internetin zararlı içeriklerinden nasıl korunabileceklerine ilişkin eğitim düzenlenecek.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından yürütülen 'Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Projesi' kapsamında, 8 ile 15 yaş arasındaki öğrencilere ve velilere internetin zararlı içeriklerinden nasıl korunabilecekleri öğretilecek.
 
TBD Başkanı Rahmi Aktepe, projeyle 8-15 yaş aralığındaki öğrencilerin, sosyal medyanın zararlarından korunmalarının ve kendilerine yönelik saldırılar karşısında bilinçlenmelerinin hedeflendiğini söyledi.
 
SAĞLIKLI İNTERNET KULLANIMI
"Proje kapsamında verilecek eğitimler, internet bağımlılığı, bilinçsiz internet ve sosyal ağ kullanımı, iletişime ve paylaşıma duyulan ihtiyacın neticesinde ortaya çıkan sıkıntıların çözümüne yönelik olacak." diyen Aktepe, dijital oyunun siber terör tehlikesine dönüşmesinin örneği olan Mavi Balina, Momo gibi oyunlardan gelebilecek tehditleri engellemek adına böyle bir çalışma başlattıklarını bildirdi.
 
ZARARLARI ANLATILACAK
Aktepe, çocukların çok küçük yaşlarda internetle tanıştıklarına işaret ederek, ebeveynlerin ve çocukların, güvenli internet kullanımının yanı sıra internetten gelebilecek bireysel ve toplumsal tehditlerden korunmalarının önemli olduğunu ifade etti.
Nayo Perde

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
Bilal Soykan ve Mesut Ekrem Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluştu
1 / 15
Murat Optik
BENİM DÜNYAM ANAOKULU

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama