MRC Yapı
PEYNİRCİ RAŞİT
Boss Tavuk

O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı

06-04-2021 18:52:29 - AKYAZI
1354 HİT
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı

Akyazı Belediyesi'nin Nisan ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis başkan vekili seçimi yapılırken 32 taşınmazın DSİ'ye devri için yetki verildi.

Özgür Adımlar
Akyazı Belediyesi'nin Nisan ayı Meclis Toplantısı bugün Akyazı Belediyesi Meclis Salonu'nda koronavirüs salgını nedeniyle pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.
 
Toplantıda meclis başkan vekili, meclis katibi, daimi encümen üyeleri seçimi yapıldı. Meclis üyelerinin huzur hakkı bedeli belirlendi. 2020 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.
 
MECLİS BAŞKANVEKİLİ BELLİ OLDU
 
Mecliste 3 yıl süreyle görev yapmak üzere Abdurrahim Atmaca, Meclis 1. Başkan Vekilliğine, Osman Kesikbaş’ ın 2. Başkan Vekilliğine oy birliğiyle seçildi.
 
3 yıl süreyle görev yapmak üzere Abdülkadir Yıldırım ile Özgür Özmen Meclis Katibi asil üye olarak,  Hümeyra Hikmet Saygıdeğer ile Uğur Kılıçoğlu ise Meclis Katibi yedek üye olarak seçildi.
 
ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
 
1 yıl süreyle görev yapmak üzere Yılmaz Taşdelen ile Engin Kaya, Daimi Encümen Üyesi olarak seçildi. Ayrıca katılacakları her toplantı günü için de üyelere aynı kanunun 36. maddesine istinaden (6.000) gösterge rakamının Devlet memurları için belirlenen aylık katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda aylık brüt ödenek verilmesinin oy birliği ile kararlaştırıldı.
 
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
 
Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Naci Çavdar Uğur Kılıçoğlu, Ahmet Öztürk, Mustafa Birincioğlu, MHP grubundan ise Ahmet Çetin seçildi. Katılacakları her toplantı günü için de üyelere 5393 Sayılı Belediye Kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden Belediye Başkanına ödenmekte olan aylığın brüt ödeneğinin günlük tutarının üçte biri (1/3) oranında huzur hakkı ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
 
İMAR KOMİSYONU
 
İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Meryem Sağlam, Mustafa Karahasan, Hümeyra Hikmet Saygıdeğer, Sait Beşir, MHP grubundan ise Furkan Çakıroğlu seçldi. Katılacakları her toplantı günü için de üyelere 5393 Sayılı Belediye Kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden Belediye Başkanına ödenmekte olan aylığın brüt ödeneğinin günlük tutarının üçte biri (1/3) oranında huzur hakkı ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
 
Hazırlanan faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildi.
 
Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin detaylı incelenmek üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi.
 
KUZULUK TABİAT PARKI
 
Kuzuluk mahallesinde bulunan Kuzuluk Tabiat Parkı ve içerisinde bulunan 6 adet Kır Evinin işletmeciliği ile ilgili Belediyemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 10 yıl süreli sözleşme imzalanabilmesi için Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesinin oy birliği ile kabul edildi.
 
32 TAŞINMAZIN DEVRİ
 
Ballıkaya Barajı Projesi kapsamında rezervuar alanında kamulaştırma kapsamında olan İlçemiz Beldibi, Durmuşlar ve Mansurlar Mahallesi sınırlarında Belediyemize ait toplam 32 adet taşınmazın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından belirlenen 4.792.838,32-TL bedel üzerinden DSİ’ ye devir ile ilgili Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Emren Bilisim Akyazi
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı
Güven Yapı
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı
O taşınmazların DSİ'ye devri için yetki çıktı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
akyazılı 2 hafta önce2021-04-08 11:37:38

braz fazla devretmeye başladınız gibi

0
-0
Vatandaş Kemal 2 hafta önce2021-04-08 01:40:28

Put your hands UP. Canımsınız yaa... Haydi şimdi bütün eller havaya...

0
-0
Misafir 2 hafta önce2021-04-07 11:03:58

Ne varsa satın hırsızlar

0
-0
Bilal Türker 2 hafta önce2021-04-06 23:10:55

Taşburundaki 70 dönüm araziyi SGK devrederken de böyle reklamını yapsaydılar. Millette bilseydi bizde bilseydik.

0
-0
Sabırlı Adam 2 hafta önce2021-04-06 20:09:31

Akyazı belediyesine ait bazı dükkanlar belediyen kiralayıp bir başkasına kiraya verilen dükkanlar için acaba belediye encümenleri bir karar aldımı.Şahıs belediyeden dükkanı kiralıyor belirli bir kiraya? Kendi işletmiyor iki katı kiraya veriyor yarısını belediye ye veriyor yarısını cep yapıyor acaba bu durumu belediye bilmiyor mu yoksa birilerine peşkeşmi çekiliyor bir ilgilenseniz diyorum

0
-0
Estanbul Güzellik Salonunda Kampanya
1 / 15
İSTANBUL OUTLET
SİNAN USTA

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama

özmert baştan villas