ANNELER GÜNÜ
Beşkardeşler Acelle Alışveriş 2021
Çarşı Pazar
Kuzuluk Emlak

O projede ilk etap tamamlandı

03-05-2021 16:18:49 - AKYAZI
2517 HİT
O projede ilk etap tamamlandı

Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin artırılması için başlatılan çalışmaların ilk etabı tamamlandı.

YAKICI MOBİLYA
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesinin arttırılması için sürdürülen çalışmaların ilk etabının tamamlanarak devreye alındığını açıkladı.
 
Kapasite arttırma çalışmaları ile tesisin içerisine modern ve yüksek teknolojiye sahip adeta yeni bir tesis kuracaklarını ifade eden Başkan Yüce, yaklaşık olarak 40 milyon TL maliyeti olan çalışmaların bölgeye hayırlı olmasını diledi. Bölgede ilk etabı tamamlanan kapasite artırma çalışmalarının yanısıra altyapı ve üstyapıdaki çalışmaların artarak devam edeceğini ifade eden Başkan Yüce, atıksu arıtma tesisinde devam eden çalışmalara dair değerlendirmelerde bulundu.
 
Bir damla suyun israf olmasına müsaade etmeyeceğiz
 
Doğanın korunması ve su kaynaklarının devamlılığını sürdürebilmesi için çevreci belediyecilik anlayışından ödün vermeden projelerini sürdürdüklerini ifaden eden Başkan Yüce, “ Tesisimiz suyun takibini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve olası bir kayıp kaçağı anında tespit edebilmek için mevcut SCADA sistemimizle entegre halinde çalışacak. Böylelikle atık halinde tesisimize ulaşan ve son teknoloji cihazlarla arıtılan temiz su olarak doğaya deşarj edeceğimiz suyun bir damlasının bile israf olmamasını sağlayacağız. Bugüne kadar alt ve üstyapıda çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürdüğümüz Akyazı ilçemizde kapasite arttırma çalışmalarının ilk etabını tamamladığımız tesisimiz ile birlikte Akyazı ve Karapürçek ilçeleri ile Akyazı Küçücek ve Kuzuluk bölgelerinden tesise bağlanan kanalizasyon hatlarından dolayı artış gösteren debiyi de kontrol altına alacağız” dedi.
 
40 milyon TL’lik yatırım
 
Projenin detaylarıyla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Yüce, “ Teknolojinin en son imkânlarını kullanarak bölgemize hizmet verecek olan Atıksu Arıtma Tesisimizin kapasite arttırma çalışmaları tamamlandıktan sonra arıtma miktarımız günlük 15 bin metreküpten 25 bin 500 metreküpe çıkartacağız. Yüzde 45 oranında yapımı tamamlanan ve yaklaşık olarak 40 milyon TL’lik maliyete sahip olacak projemiz ile bölgede yaşanabilecek atıksu sorunlarının uzun yıllar boyunca önüne geçmiş olacağız. Hayata geçirdiğimiz projeler ile doğamızı ve su kaynaklarımızı korunmasını sadece bugün için değil aynı zamanda geleceğimiz içinde sağlıyoruz. Genişletme çalışmalarının ilk etabını tamamladığımız tesisimizde aynı zamanda azot ve fosfor giderimini de daha kontrollü hale getireceğiz. Böylelikle bölgedeki atıksuları temizlerken doğamızı da korumuş olacağız. İlk etabı tamamlanan ve devreye alınan geri kalan çalışmaları da süratle devam projede süren çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.
Güven Yapı
O projede ilk etap tamamlandı
Elli4Park
O projede ilk etap tamamlandı
O projede ilk etap tamamlandı
O projede ilk etap tamamlandı

YORUM YAZ

ADINIZ SOYADINIZ:
YORUMUNUZ:
mahalle olalım 4 gün önce2021-05-04 19:26:07

ekrem başkanın yaptığı hizmetlerden başka yapılan bir icraat yok.kapansın akyazı belediyesi olsun mahalle.hem devlete yük olmaz hemde foto derdi ortadan kalkar.teşekkürler ekrem başkan.her ne derece paralel yapının mensupları sürekli seni genel merkeze şikayet etselerde korkme bu millet seninle...

3
-0
Mustafa 5 gün önce2021-05-04 13:53:50

Sanayini dibine arıtma tesisi az gelmiş. Bitmedi SGK binası yapıldı. Bitmedi sanayinin dibine Akyazı terminalı yapılacak. Belediye başkanlarına sorsan Akyazıya hizmet ediyorlarmış..

4
-0
Genc 5 gün önce2021-05-04 01:41:09

Şu sanayiyi de kaldırıp oradan şehrin biraz daha dışına taşımanız lazım

4
-0
Sanayi esnafi 5 gün önce2021-05-03 20:56:49

İyi güzel de onun kokusunu yazayım sanayi esnafı çekecek başkanına gelip bir onun kokusunu duysa iyi olur yani

4
-0
Bungalov Ev Almanın Tam Zamanı
1 / 15
Servet Usta Akyazı
Deniz Mobilya

YAZARLARIMIZ

   

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK YORUMLANANLAR

AKYAZI HABER

Arşiv Haber Arama